Auto Ajans

Haberler

Tesla’da üretime Kızıldeniz arası

Tesla’da üretime Kızıldeniz arası
Paylaş
Ocak 12
14:40 2024

Otomotiv dünyasının yeni endişesi, Kızıldeniz’deki gemilere yapılan saldırılar. Kızıldeniz’i geçemen gemiler rotalarını değiştirmek zorunda kalıyor. Bu da hem maliyetleri artırıyor hem de büyük zaman kaybına neden oluyor. Bu nedenle araçların ve parçaların tedariklerinde gecikmeler yaşanıyor.

Tesla Kızıldeniz’deki saldırılar nedeniyle üretim parçalarında eksiklik yaşadığını gerekçe göstererek, Almanya fabrikasında 29 Ocak – 11 Şubat tarihleri arasında üretimi büyük ölçüde 2 hafta boyunca durduracak. Tesla, bu sebeple üretimde sorun yaşadığını açıklayan ilk şirket oldu. Berlin fabrikasının durması, Türkiye’den Model Y siparişi veren tüketicileri olumsuz etkileyecek. Bekleme süreleri uzayacak. Çin’in en büyük ikinci otomobil üreticisi olan Geely de teslimatlarda gecikmeler yaşandığı konusunda uyarılarda bulundu.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!