Auto Ajans

Haberler

Tesla’nın kabusu banttan indi

Tesla’nın kabusu banttan indi
Paylaş
Eylül 29
11:32 2021

Tesla’nın en ciddi rakiplerinden biri olarak görülen Lucid Motors, Air Sedan modelinin üretimine gecikmeli de olsa başladı. Elektrikli sedan, Tesla’yı geçmeyi başaran menzili ile öne çıkacak ve rekabeti kızıştıracak. Arizona’da üretilen araçlar Ekim ayında müşterilere teslim edilecek. Lucid, ABD’de 77 bin 400 dolardan başlayan fiyatlara sahip Air Sedan için 13 binin üzerinde rezervasyon aldığını duyurdu. 169 bin dolardan başlayan en üst versiyon olan Lucid Air Dream Edition için üretim adedinin 520’ye çıktığını duyurdu.

Air Sedan’ın Dream Edition versiyonu 837 kilometrelik resmi menzille onaylandı. Bu rakam en yakın rakibi Tesla Model S’e göre 160 km’den daha fazla menzil anlamına geliyor. Lucid karşısında Tesla ise planladığı daha uzun menzilli Model S Plaid+ modelini üretmekten vazgeçtiğini duyurmuştu. Air Sedan’ın, premium elektrikli pazarında 9 yıldır yer alan Model S karşısında yeni bir alternatif olarak büyük ilgi toplaması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Tesla CEO'su Elon Musk, Volkswagen yöneticilerine sürpriz yaptı.

📌Musk, video konferansla VW'nin toplantısına katılarak elektrikli dönüşüm konusundaki tecrübesini aktardı.
http://www.autoajans.com/musktan-vw-yoneticilerine-brifing

📌Honda elektrikli vizyonunu yeni konseptlerle tanıttı.

📌e:N Coupe, e:N SUV ve e:N GT, 2030’a kadar pazara çıkacak güçlü elektrikli ürün gamının ipuçlarını veriyor.
http://www.autoajans.com/hondanin-yeni-elektrikli-vizyonu

🚴‍♀️Doğan Trend Otomotiv, pandemide değişen mobilite ihtiyaçlarıyla öne çıkan elektrikli bisiklet ve scooter pazarına girdi.

🚴‍♀️Şirket, İzmir'de üretim yapan Hollanda merkezli BIMAS BIKE'ın distribütörü oldu.
http://www.autoajans.com/e-bisiklet-ve-scooter-pazarina-girdi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!