Auto Ajans

Haberler

Tesla’ya oyun yasağı geldi

Tesla’ya oyun yasağı geldi
Paylaş
Ocak 03
06:08 2022

Tesla’nın ileri teknolojisi başına yeni dert açtı. Tesla modellerinde yer alan yüksek çözünürlüklü büyük dokunmatik ekranlar, yapılan son güncellemeyle birlikte hareket halinde dahi oyun oynanmasına izin vermeye başladı. Her ne kadar seyahatleri daha eğlenceli hale getirse de ABD’de bununla ilgili bir soruşturma başlatıldı. Yaşanan kazalarla dikkatlerin Tesla’nın üzerinde olduğu ABD’de Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi markadan bu eğlence sistemini durdurmasını istedi. Buna göre 2017’den bu yana satılan 580 bin araç için “öndeki merkezi dokunmatik ekranda oyun oynamasına izin verilmesi” gerekçesiyle resmi bir soruşturma açıldı. Soruşturma 2017-2022 arasındaki Tesla Model 3, S, X ve Y modellerinde, “Yolcu Oyunu” özelliğiyle donatılan araçları kapsıyor. Tesla, yazılım güncellemesiyle bu özelliği kilitleyeceğini açıkladı. Bu özellik araç hareket halindeyken kullanılamayacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!