Auto Ajans

Haberler

Ticaret hayatının arkadaşı olacak

Ticaret hayatının arkadaşı olacak
Paylaş
Mayıs 24
07:00 2021

Citroen en küçük aracı Ami’yi ticaret hayatına adapte etti. Elektrikli şehir otomobili Ami’nin modifiye edilmiş versiyonu, şehir içinde kompakt bir kurye aracı olarak kullanılabilecek. Citroen My Ami Cargo ismi verilen araç Fransa’da Haziran ayında satışa sunulacak. Başlangıç fiyatının Fransa’daki 900 euro teşvik dahil 6 bin 490 euro olduğu açıklandı. Ami Cargo dışarıdan yolcu versiyonuyla aynı görünüyor.

Sadece baz modelde daha sade jantlar yer alacak. İç mekanda standart Ami’nin yolcu koltuğu çıkarılırken, yerine sürücü ile teması kesen bir taşıma alanı yerleştirildi. Ami’nin taşıma alanı 260 litre hacme sahip ve 140 kilograma kadar yük taşıyabiliyor. Ami’nin diğer fonksiyonel taşıma alanlarıyla birlikte toplam hacmin 400 litreyi bulduğu söyleniyor. Tek şarjla 75 km menzile erişebilen araç 45 km km/s maksimum hıza sahip.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘Genesis yüz tanıma teknolojisini ilk olarak GV60 modelinde kullanmaya başlıyor.

🚘B sütunu üzerindeki kamera yüzü tarayıp sürücüyü tanıdığında kapıları açacak.

http://www.autoajans.com/yuzden-taniyip-kapilari-aciyor

🚘Opel, elektrikli Mokka'yı önümüzdeki yılın ilk yarısında ülkemizde satışa sunacak.

Mokka-e 322 km menzile sahip. Bataryasının % 80'i hızlı şarjla 30 dakikada doldurulabiliyor.

http://www.autoajans.com/mokka-e-seneye-ilk-yarida-geliyor

Yeni Audi Q3, tasarımı ve teknolojisi ile öne çıkıyor. SUV segmentinde ise rekabet yoğun... Yeni Audi Q3 sürüş izlenimlerim @GazeteOksijen'de...

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!