Auto Ajans

Haberler

Ticari araca takıntım var

Ticari araca takıntım var
Paylaş
Eylül 22
10:25 2021

Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş, hafif ticari araçta ağırlıklarını artırmak istediklerini belirterek, “Ticari araca bir takıntım vardı. Bu segmentte tam istediğimiz yerde olmadığımızı düşünüyorum. Yeni Express Combi ve Express Van bize dinamiz getirecektir. Gelişimimiz ve atılımımız devam edecek. Önümüzdeki günlerde de yeni Trafic modelimizi pazara sunacağız” diye konuştu. Yeni Express Combi ve Express Van’ın basın toplantısında konuşan Çağdaş, çip nedeniyle tedarik sıkıntısının yaşandığı bu dönemde lansmanların kendilerini  heyecanlandırdığını belirtti. Yeni Express Combi ve Express Van’ın ihtiyaçlara uygun donanım ve fiyat fayda oranıyla, markanın hafif ticari araç pazarındaki konumunu güçlendireceğini kaydeden Çağdaş, şunları kaydetti:

Yeni Kangoo’yu getirecek

“Hafif ticari araç pazarı toplam pazardan yüzde 22 pay alıyor. Minivan segmenti yüzde 50’si Combi ve yüzde 12’si van olmak üzere hafif ticari araç pazarında toplamda yüzde 62’lik bir ağırlığa sahip. Böylesine önemli bir segmentte Renault’nun pratik ve verimli hafif ticari araçları yeni Express Combi ile Express Van boyutları, kolay yüklemeye uygun yapıları, yükleme hacimleri, geniş saklama alanları ve konforlu iç mekanlarıyla her türlü gereksinimi karşılıyor. Renault ticari ailesinin yeni üyelerinin sınıfında iddialı modüler tasarım özellikleriyle hem iş hem de özel kullanımda işlevselliği en üst seviyeye taşıyarak pazardaki en iyi seçeneklerden olacağına inanıyoruz. Yeni Express’in ardından Renault’nun yenilenen diğer modellerini de Türkiye pazarına sunarak binek otomobil pazarındaki iddiamızı hafif ticari segmentine de taşımak istiyoruz.” Renault MAİS Genel Müdürü Berk Çağdaş, yeni Kangoo’nun Avrupa’da satışa sunulduğunu, Türkiye’ye getirmeyi planladıklarını ifade ederek, “Multix kalibrasyonu üzerinde çalışıyoruz” dedi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Tesla CEO'su Elon Musk, Volkswagen yöneticilerine sürpriz yaptı.

📌Musk, video konferansla VW'nin toplantısına katılarak elektrikli dönüşüm konusundaki tecrübesini aktardı.
http://www.autoajans.com/musktan-vw-yoneticilerine-brifing

📌Honda elektrikli vizyonunu yeni konseptlerle tanıttı.

📌e:N Coupe, e:N SUV ve e:N GT, 2030’a kadar pazara çıkacak güçlü elektrikli ürün gamının ipuçlarını veriyor.
http://www.autoajans.com/hondanin-yeni-elektrikli-vizyonu

🚴‍♀️Doğan Trend Otomotiv, pandemide değişen mobilite ihtiyaçlarıyla öne çıkan elektrikli bisiklet ve scooter pazarına girdi.

🚴‍♀️Şirket, İzmir'de üretim yapan Hollanda merkezli BIMAS BIKE'ın distribütörü oldu.
http://www.autoajans.com/e-bisiklet-ve-scooter-pazarina-girdi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!