Auto Ajans

Haberler

Yerli oto, Çinli Byton’ı mı örnek alacak?

Yerli oto, Çinli Byton’ı mı örnek alacak?
Paylaş
Ocak 16
20:15 2020

Çinli Byton 2 yıl önce CES’te SUV konsept modelini sergilemişti ve 2020 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda ise M-Byte’ın üretim versiyonunu görücüye çıkardı. 2016’da kurulan ve elektrikli otomobil dünyasının yeni oyuncusu olan Byton, Amerika pazarı için ilk aracını da böylece tanıtmış oldu. M-Byte’ı bu yıl önce Çin’de yollara çıkarmaya hazırlanan Byton, 2021’de ABD ile Avrupa’da satışlara başlayacak.

Byton’ın ilk aracı M-Byte’ı CES’te sergilemesi akıllara Türkiye’nin Otomobili’ni getirdi. Türkiye’nin Ortak Girişim Grubu (TOGG) da yerli otomobili Paris, Frankfurt, Cenevre gibi geleneksel fuarlar yerine bir teknoloji şovunda tanıtmayı hedefliyor. Auto Ajans olarak TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, CES 2020 Fuarı’na katılarak hem incelemelerde bulunacağını hem de konferansta konuşmacı olacağını duyurmuştuk. Karakaş, Türkiye’nin Otomobili’ni Las Vegas’ta anlatarak, dünyaya tanıtacak. Belki de Türkiye’nin Otomobili’nin dünya lansmanı 2022 CES’te gerçekleşecek.

48 inçlik ekran, 3 farklı versiyon

Gelelim M-Byte’ın özelliklerine… 48 inç ile bir seri üretim araçtaki en büyük ekrana sahip olan Byton M-Byte, CES Fuarı’nda bu teknolojinin gösterimini de yaptı. Sinema ve konferans arama özellikleri olan araçta, AccuWeather hava durumu, Aiqudo araç içi sesli komut özelliği ve online seyahat asistanı gibi uygulamalar bulunacak. 4.875 mm uzunluğa sahip M-Byte SUV, 270 ve 405 beygir güç üreten iki farklı motorla sunulacak. 100 km/s hıza 7.5 saniyede çıkan Çinli SUV’un maksimum 190 km/s’yi görüyor. Araç üç farklı versiyonla satışa sunulacak. Giriş seviyesi 71 kWh’lık bataryaya ve 360 km’lik menzile sahip olacak. En üst dört çeker versiyon daha büyük bataryayla tek şarjda 435 km kadar yol kat edebilecek. Yüzde 80 oranında şarjın 35 dakikada gerçekleştirilecek.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Porsche, elektrikli CUV modeli Taycan Cross Turismo'yu tanıttı.

📌4 farklı versiyona sahip aracın en güçlüsü 761 beygir güç üretirken, 0'dan 100 km/s hıza 2.9 saniyede ulaşıyor.

📌Taycan Turbo Cross Turismo'nun Türkiye'ye gelmesi uzun sürmeyecek.

http://www.autoajans.com/taycanin-cuvu-haziranda-satista

📌Türkiye'nin otomotiv ihracatı Şubat'ta % 0.7 artışla 2.5 milyar dolar oldu.

📌Binek otomobilde yaşanan % 19'luk küçülme ve AB'ye ihracatta azalma tedirgin etti.

http://www.autoajans.com/ihracat-salgin-oncesi-tempoya-mi-donuyor

📌Avrupa'da pandemide kapanmalar nedeniyle otomobil satışlarındaki sert düşüşler sürüyor.

📌Türkiye'nin en büyük ihracat pazarları, çift haneli daraldı.

http://www.autoajans.com/avrupada-cokus-suruyor

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!