Auto Ajans

Haberler

TOGG’u ilk kimler kullanacak?

TOGG’u ilk kimler kullanacak?
Paylaş
Ocak 04
13:45 2021

Türkiye’nin Otomobili’nin yola çıkmasına yaklaşık 2 yıllık bir süre olmasına rağmen birçok kamu kurumu, yerel yönetim, şirket ve STK sipariş vermek isterken, ilk teslimatlarda öncelik büyükelçilere verilecek. Anadolu Ajansı’nın haberine göre, Ekonomi Muhabirleri Derneği’ni (EMD) kabul eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TOGG ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Varank, Türkiye’nin Otomobili’nin 2022 sonunda seri üretim bandından ineceğini söylediklerini hatırlatarak, açıklanan takvimde an itibarıyla herhangi bir değişiklik olmadığını söyledi.

Bakan Varank, çıkan ilk araçlardan Türkiye’nin dünyadaki büyükelçilerine göndermek istediğini belirterek, “Büyükelçilerimiz gururla o ülkelerde o araçlara binsinler, ülkelerin caddelerinde bizim otomobilimizle gezsinler, tüm dünyaya bunu göstersinler, böyle bir hayalim var. Bunu da başarabilirsek hoş bir şey olur diye düşünüyorum” dedi. Yerli otomobile ilk ön siparişi Cumhurbaşkanı Erdoğan, TOGG’un 27 Aralık 2019’da tanıtıldığı ‘Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Yeniliğe Yolculuk Buluşması’nda vermişti.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Elektrikli otomobil teknolojisinde batarya fiyatları ucuzlamaya başlarken, şarj süresinde de önemli gelişmeler yaşanıyor.

🚗İsrailli StoreDot, sadece 5 dakikada dolan batarya ürettiklerini açıkladı.

http://www.autoajans.com/5-dakikada-sarj-olan-batarya

🚗Seat'ın Türkiye'de de en çok satan modeli olan Leon yeni yüzüyle satışa çıktı.

🚗Leon ilk etapta 130 beygirlik 1.5 TSE motor ve FR donanım seviyesiyle tüketicilerin beğenisine sunuldu.

http://www.autoajans.com/yenilenen-seat-leon-satista

🚗Porsche, Taycan 4S'in altında konumlandırılan yeni versiyonu Avrupa'da satışa sunuyor.

🚗485 km menzile sahip Taycan'ın baz modelinin Almanya fiyatı 83 bin euro.

http://www.autoajans.com/taycanin-en-ucuz-versiyonu-geliyor

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!