Auto Ajans

Haberler

Togg’un 3. modeli T8X seneye tanıtılacak

Togg’un 3. modeli T8X seneye tanıtılacak
Paylaş
Nisan 18
14:58 2024

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, üçüncü modelleri B-SUV için çalışmalara başladıklarını belirterek, “2024’te bu vakitler T10F’in satışları başladıktan bir süre sonra T8X’i de göstermeye hazır hale geleceğiz” açıklamasını yaptı. Anadolu Ajansı’ndan Abdulselam Durdak’ın haberine göre Karakaş, Bursa Gemlik’teki Togg Teknoloji Kampüsü’nde gerçekleştirilen test sürüş programında değerlendirmelerde bulundu. T10X’in dört çeker versiyonunun Haziran-Temmuz aylarında “limited edition” versiyonuyla satışa sunulabileceğini söyleyen Karakaş, Togg’un 2024 sonunda yurt dışına açılacağını belirtti. Karakaş, “Bu senenin sonundan itibaren Avrupa’da yavaş yavaş yer edinmek üzere faaliyetlerimize devam ediyoruz. Zaten şirketimiz Togg Europe GmbH’yı Mayıs 2021’de kurmuştuk, altyapıyı da oluşturuyoruz şu an. T10X’in Avrupa’daki ön satışlarına bu sene sonunda başlayıp, yeni model yılı 2025’te teslimatlara başlamak istiyoruz” dedi.

Yurtdışında öncelik Almanya ve Fransa

Gürcan Karakaş, hedef pazarları şöyle aktardı: “Birkaç yıl ‘İskandinav ülkelerden başlar, Hollanda ve Belçika’ya, ardından yavaş yavaş bölgenin merkezine geliriz’ demiştik. Bunu değiştirdik. Çünkü sektör çok hızlı gelişiyor ve Çinli markalar çok hızlı bir şekilde her yere yayılıyor. Dolayısıyla özellikle Avrupa’nın en büyük pazarı olan Almanya, Fransa, İtalya üçgeni tamamıyla dolmadan biz daha yolun başındayken oraya girme kararı aldık. Çünkü artık kendimizde de o gücü ve deneyimi de hissediyoruz.”

Gürcan Karakaş, başarılarını yeni modellerle süreceğini, devamının ikinci modelleri fastback ve üçüncü modelle geleceğini anlattı. Ocak ayında T10F’yi sergilediklerini anımsatan Karakaş, “Gösterdik ama bir sene önceden bunun çalışmalarını yapıyorduk. Şimdi aynı şekilde T10F’nin sonrasının da çalışmalarını yapıyoruz, yani hep söylediğimiz B segmentindeki bir SUV’un çalışmalarını yapıyoruz. Seneye bu vakitler T10F’nin satışları başladıktan bir müddet sonra da T8X’i de göstermeye hazır hale gelebiliriz” dedi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!