Auto Ajans

Haberler

TOGG’un dünya tanıtımı Las Vegas’ta

TOGG’un dünya tanıtımı Las Vegas’ta
Paylaş
Aralık 06
18:09 2021

Türkiye’nin Otomobili, dünya arenasına Las Vegas’ta çıkacak. TOGG, bu yıl 55’incisi düzenlenen teknoloji dünyasının en önemli organizasyonu Tüketici Elektroniği Fuarı-CES’te sergilenecek. 5-8 Ocak’ta Las Vegas’ta düzenlenecek fuarla birlikte TOGG ilk kez uluslararası platformda boy göstermiş olacak. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, yerli otomobilin dünya lansmanını Las Vegas’taki Tüketici Elektroniği Fuarı CES’te yapmayı hayal ettiklerini belirterek, “Bütün dünya devleri artık yeni teknolojilerini CES’te görücüye çıkarıyor” açıklamasını yapmıştı. Karakaş, 7 Ocak 2020’da CES kapsamında düzenlenen “Let’s Co Create a New Era of Mobility” (Geleceğin Mobilite Çağını Birlikte Tasarlayalım) başlıklı panelde konuşmuştu. TOGG CEO’su aralarında dünyanın önde gelen mobilite şirketlerinin temsilcilerinin bulunduğu bir dinleyici grubuna “Türkiyenin Otomobili”ni ve Türkiye otomotiv endüstrisinin mobilite ekosistemine nasıl dönüşeceğini anlatmıştı.

CES Fuarı, teknolojinin giderek otomotiv dünyasını etkisi altına almasıyla her geçen yıl daha büyük önem kazanıyor. Elektrikli araçlar, otonom otomobiller gibi gelişmelerin yanı sıra klasik fuar anlayışının değişmesiyle birlikte teknoloji şovlarını tercih etmeye başlayan şirketler, CES’e büyük önem veriyor. Audi, BMW, Daimler, Ford Motor, Honda, Hyundai Grubu, Lexus, Nissan ile Toyota, CES’e katılan markalardan bazıları olarak dikkat çekiyor. CES Fuarı, bu yıl pandemi nedeniyle online olarak gerçekleştirilmişti.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Porsche 2021'de 300 bin adetlik satış barajını geçerek rekor kırdı.

📌Taycan satışları % 106 oranında artarken, ikonik modeli 911'i geçmesi dikkati çekti.
http://www.autoajans.com/taycan-911-satislarini-solladi

🚗Skoda, Ocak ayı sonunda tanıtılacak Enyaq Coupe iV'nin eskizlerini paylaştı.

🚗Araç aerodinamik özellikleri sayesinde SUV versiyondan daha fazla menzil sunuyor.

http://www.autoajans.com/enyaq-ivnin-coupesi-gun-sayiyor

🚗Tesla Cybertruck'ın lansmanı yılan hikayesine döndü.

🚗1 milyon ön sipariş alan Cybertruck'ın üretimi yine ertelendi.
http://www.autoajans.com/uretimi-bir-kez-daha-ertelendi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!