Auto Ajans

Haberler

Togg’un ismi sürpriz olacak

Togg’un ismi sürpriz olacak
Paylaş
Kasım 25
08:05 2022

Togg’un fiyatı kadar ismi de çok merak edilen konuların başında geliyor. CEO Gürcan Karakaş, modellerin isminin harf ile rakamlardan oluşacağını belirterek, donanım seviyelerinin de Şubat’ta açıklanacağını kaydetti. Togg’un bataryası 8 yıl, araç 3 yıl garanti kapsamında olacak.

Üretim ne zaman 100 bin olacak?

C-SUV’dan sonra C-Sedan modeli 2025’in ilk yarısında piyasaya sunulacak. B-Hatchback yerine geçen C-XCoupe yani Cross Coupe model 2026’da gelecek. B-SUV ile C-MPV için çalışmalar sürüyor. Gürcan Karakaş, fikri mülkiyet haklarına sahip oldukları için hızlı karar alabildiklerini, kasa tipini müşteri tercihlerine göre şekillendirebileceklerini ekliyor. Togg, 2026’da 1 milyon adetlik üretime ulaşacak. Togg, 2030’a kadar 5 modelle toplamda 1 milyonluk üretime ulaşmayı hedefliyor. Karakaş en çok satan modellerinin C-SUV olmasını beklediklerini söylerken, daha ulaşılabilir araçlarının B segmentinde yer alacağını belirtti.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!