Auto Ajans

Haberler

Togg’un ismi T10X, fiyatı 953 bin TL

Togg’un ismi T10X, fiyatı 953 bin TL
Paylaş
Mart 18
14:57 2023

Togg, merakla beklenen elektrikli C-SUV modelinin satış fiyatını, model ismini ve teknik özelliklerini açıkladı. Togg, ‘T10X’ adını verdiği akıllı cihazını, iki farklı donanım seviyesi ve iki batarya seçeneğiyle ön siparişe sunuyor. 16-27 Mart tarihleri arasında Trumore dijital platformu ve www.togg.com.tr Togg web sitesi üzerinden ön siparişleri alınacak olan Togg T10X, 953 bin TL’den başlayan fiyat etiketine sahip olacak. 160 kW/ 218 beygir güç ve 350 Nm tork üreten T10X RWD (arkadan itiş), iki farklı batarya seçeneğiyle 314 ve 523 kilometrelik menzillere sahip. T10X’in 52.4 kWh kapasiteye sahip batarya seçeneği 16.7 kWh/100 km (WLTP) enerji tüketimi değeri sunarken, 88.5 kWh kapasiteye sahip batarya seçeneğinin tüketim değeri 16.9 kWh/100 km (WLTP). T10X standart menzil maksimum 185 km/s hıza ulaşırken, 0’dan 100 km/s’ye 7.4 saniyede ulaşıyor. 523 km’lik versiyonda bu süre 7.8 saniye olarak açıklandı. Togg T10X, hızlı şarj ile 28 dakikadan daha kısa sürede yüzde 20’den yüzde 80 batarya doluluk seviyesine ulaşabiliyor.

T10X’in fiyatları şöyle oluştu:

V1 RWD Standart Menzil              953 bin TL

V2 RWD Standart Menzil              1 milyon 55 bin TL

V2 RWD Uzun Menzil                   1 milyon 215 bin TL

Çift motorlu ve 4×4 versiyon 29 Ekim’de çıkacak

T10X’in 0-100 km/s hızlanması 4.8 saniye olan, 700 Nm tork üreten çift motorlu 435 beygir gücündeki AWD (all-wheel drive) versiyonu 29 Ekim 2023 tarihinden itibaren teslim edilmeye başlanacak olan 100. Yıl Özel Serisi’yle birlikte yollara çıkacak.

Standart donanımda neler var?

T10X V1 RWD Standart Menzil’de; acil durum çağrısı, 7 adet hava yastığı, yokuş kalkış destek sistemi, hız sabitleyici, lastik basınç ikazı, lastik tamir kiti, geri görüş kamerası, ön-arka park sensörü, uzun far asistanı, tarfik işareti algılama sistemi, kameralı sürücü dikkat asistanı, kapı açarken tehlike uyarısı, arka trafik çarpışma uyarısı, akıllı şerit takip sistemi, şeritten ayrılma uyarısı, trafik ışığı tanıma sistemi, ön çarpışma uyarısı gibi güvenlik ve sürüş asistanları standart olarak yer alıyor. V2 RWD donanımda bunlara ek olarak çevre görüş kamerası, kör nokta asistanı, dur-kalk fonksiyonlu adaptif hız sabitleyici, yoğun trafik pilotu yer alıyor.

En donanımlı paket 1 milyon 290 bin TL

Teknolojik özellikleri incelersek; 12 inç dijital gösterge ekranı, 29 inç akıllı cihaz multimedya ekranı, 8 inç dokunmatik kontrol ekranı, araç içi sosyal kamera, wifi hot spot özelliği, 6 hoparlör, ön ve arka USB çıkışları, kablosuz şarj özelliği, anahtarsız giriş, Eco, Comfort, Sport sürüş modları, yağmur ve far sensörü, alarm sistemi standart olarak bulunuyor.

1 milyon 215 bin liralık Uzun Menzilli T10X’e 19 inç jantlar, 22 kW AC şarj kapasitesi, ön çapraz trafik uyarısı, ısıtmalı ön cam, ısıtmalı arka koltuklar, adaptif sürücü asistanı, panaromik cam tavan, Meridian ses sistemi, deri koltuklar eklendiğinde fiyat 1 milyon 290 bin liraya çıkıyor.

60 bin lira ön ödeme, çekilişle sipariş hakkı

Togg T10X, çekiliş yöntemiyle belirlenecek kullanıcılarıyla 2023 yılı boyunca buluşacak. 16-27 Mart tarihleri arasında T10X için togg.com.tr ve Trumore uygulaması üzerinden ön sipariş süreci gerçekleşecek. App Store, Google Play ve App Gallery üzerinden kullanıma sunulan Trumore uygulamasını indiren veya Togg websitesi üzerinden Tru.ID oluşturan her bir tekil kullanıcı, nakit ya da kredi kartı aracılığıyla cüzdanlarına aktardıkları 60 bin TL ön ödemeyi yaparak, çekiliş sürecine katılmaya hak kazanacak. Çekilişe katılan kullanıcılar, ön ödeme öncesi akıllı cihazlarını modelinden rengine konfigüre edebilecek. 28 Mart’ta noter huzurunda yapılacak dijital çekiliş sistemiyle de ön sipariş sahipleri belirlenecek.

Ön sipariş dönemi sonunda noter huzurunda yapılacak çekilişle, sipariş hakkı kazananlar teslimat önceliğiyle birlikte belirlenecek. Seçilen versiyonun teslimat dönemi ile kullanıcının çekiliş sıralamasındaki yeri dikkate alınacak. Örneğin Kasım 2023’ten itibaren teslim edilmeye başlanacak olan 953 bin TL’lik V1 standart menzil için ön sipariş geçen bir kullanıcı çekilişte birinci sırada yer alması halinde, (1/12.000), V1 standart menzil seçeneğinin ilk teslimatı bu kullanıcıya yapılacak.

41.3 inçlik uçtan uca ekran

Mobilite deneyimini yeniden tanımlayarak, kullanıcıların günlük yaşamlarını kolaylaştırıp keyifli hale getirecek akıllı yaşam çözümleri geliştiren Togg, bu çözümlerini Trumore dijital platformu üzerinden kullanıcılarla buluşturuyor. Trumore platformunu oluşturan Earn.more (Kazan), Go.more (Gez), Play.more (Eğlen) ve Scale.more (Geliştir) başlıklarında mobilite ekosisteminin tüm fırsatlarını sunuyor. Veriyi işleyip yapay zekâ ile geliştirebilen T10X, daha çok kazandıran, gezdiren, eğlendiren ve sürekli gelişen bir akıllı cihaz olarak yollara çıkıyor.

12.3 inç gösterge ekranı ve 29 inç bilgi-eğlence ekranından oluşan 41.3 inç uçtan uca ekran, 8 inç dokunmatik kontrol ekranı, araç içi sosyal kamera, yüksek hızlı mobil internet ve wifi hot spot özelliğiyle Snapdragon® işlemcili dijital kokpit, T10X’de standart olarak bulunuyor. Togg T10X, Avrupa pazarındaki otomobillerin güvenliğinin değerlendirildiği bağımsız Euro NCAP programının tüm testlerinden en yüksek seviye olan 5 yıldızı almayı hedefliyor. T10X’te 7 adet hava yastığı standart olarak yer alıyor. T10X, trafik işareti algılama sistemiyle birlikte çalışan dur-kalk fonksiyonlu akıllı adaptif hız sabitleyici ve akıllı şerit takip sistemi & şeritten ayrılma ikazıyla birlikte 2. seviye otonom sürüşü kullanıcılarına sunuyor. T10X Türkiye’de ve sınıfında ilk kez “yoğun trafik pilotu” asistan özelliğini sunarak kullanıcıların 15 km/saat hıza kadar olan yoğun trafikte ellerini direksiyondan ayırıp T10X’in kontrolünde ilerlemelerini sağlayacak. Bu özellik, 2023 yılı içerisinde uzaktan güncellemeler (OTA:over-the-air) ile V2 donanım seviyesi ve lansman özel paketine sahip olan akıllı cihazlarda aktif hale gelecek.

Teslimatlar yıl boyunca

Togg CEO’su Gürcan Karakaş, Türkiye’nin doğuştan elektrikli ilk akıllı cihazını Mart sonunda kullanıcılarla buluşturacak olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi: “İlk günden itibaren, küresel boyutta rekabet edebilir ve fikri mülkiyeti yüzde 100 Togg’a, Türkiye’ye ait bir mobilite teknoloji markası geliştirmek ve kullanıcıyı merkeze alarak akıllı cihazımız ve dijital ürünlerimizin etrafında herkes için erişilebilir ve herkes tarafından geliştirilebilir bir ekosistem oluşturmak hedefiyle yola çıktık. Geride bıraktığımız beş yılda planlarımız doğrultusunda adım adım ilerledik ve söz verdiğimiz gibi mart ayında akıllı cihazımızı kullanıcılarla buluşturuyoruz. Kullanıcılarımız web sitemiz veya Trumore uygulamamız üzerinden katılacakları çekiliş ile akıllı cihazımıza ön sipariş verme hakkını elde edebilecekler. Siparişleri bireysel kullanıcılar öncelikli olmak üzere 2023 boyunca teslim edeceğiz. Kullanıcılarımıza bağlantılı bir akıllı cihazdan çok daha ötesini sunarak, konforlu ve sorunsuz bir mobilite deneyimi yaşatmayı hedefliyoruz.”

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!