Auto Ajans

Haberler

Toyota Türkiye’ye yeni görev

Toyota Türkiye’ye yeni görev
Paylaş
Aralık 06
07:00 2021

Elektrifikasyon planlarını açıklayan Toyota, Avrupa için yeni bir araç platformu çıkarmaya hazırlanıyor. Platform pazar şartlarına ve müşteri tercihlerine göre tamamen elektrikli, plug-in hibrit veya hibrit olabilecek. Bu mimari, Toyota’nın global kompakt platformu GA-C ile sadece elektrikli platformu e-TNGA’yı kombine ederek oluşturulacak. Toyota Avrupa için platform yaparak, araçları ithal etmeden yeni ürünler sunacak.

Bilindiği gibi Avrupa’da 2022’de satışa sunulacak elektrikli bZ4X’i Japonya’dan getirecek. E3 ismi verilen platform, 2025’ten sonra devreye alınacak. Bu yeni platformu kullanan araçlar, mevcut GA-C mimarisiyle üretim yapan Türkiye ve İngiltere fabrikalarında üretilecek. Böylece Sakarya fabrikasında üretilen hibrit C-HR’ın plug-in hibrit versiyonu ortaya çıkmış olacak. Toyota bu yeni platform ile kompakt araç yelpazesini genişletmek istiyor. 2018’de tanıtılan C-HR’ın yeni neslinin de E3 platformu üzerine yapılması planlanıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!