Auto Ajans

Haberler

Toyota’dan iki yeni model

Toyota’dan iki yeni model
Paylaş
Haziran 06
09:03 2024

Toyota, B segmentinde yer alan oyuncuları Yaris Hybrid ve Yaris Cross Hybrid yenilendi ve Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni Yaris Hybrid, 1 milyon 255 bin TL’den, yeni Yaris Cross Hybrid 1 milyon 490 bin TL’den başlayan lansmana özel fiyatlarla satılıyor. Yeni Yaris Hybrid’in tüm versiyonları ve yeni Yaris Cross Hybrid’in ise Passion X Pack versiyonu online rezervasyon kanalında da sunuluyor. Toyota, Yaris Hybrid ve Yaris Cross Hybrid modellerini, markanın en yeni hibrit teknolojileriyle buluşturdu. Yeni Yaris Hybrid ve yeni Yaris Cross Hybrid, 116 beygir tam hibrit ve yüksek performansı düşük yakıt tüketimiyle bir araya getiren 130 beygirlik tam hibrit versiyonuyla tercih edilebiliyor. Daha performanslı hibrit Yaris 0-100 km/s hızlanmasını 9.2 saniyede tamamlarken, Yaris Cross Hybrid 10.7 saniyede 0-100 km/s hızlanmasını gerçekleştiriyor. Yaris Hybrid’in tüketimi 3.9 lt/100 km’ye kadar düşerken, Yaris Cross Hybrid 4.5 lt/100 km tüketime sahip.

Yeni Yaris Hybrid ve Yaris Cross Hybrid, son teknolojiye sahip bilgi ve eğlence sistemleriyle tamamen yeni bir dijital kullanıcı deneyimi sunuyor. Yenilenen modellerde, versiyona göre 12.3 inç dijital göstergenin yanı sıra daha sezgisel tepkiler veren 10.5 inç multimedya ekranı bulunuyor. Yaris Hybrid ve Yaris Cross Hybrid’in gelişmiş multimedya sistemi, artırılmış işlemci gücü sayesinde komutlara daha hızlı yanıt vererek kolay ve sezgisel kullanım için tasarlandı. Sistemde; geliştirilmiş, daha duyarlı bir ses tanıma sistemi ve doğal konuşma dilini tanıyabilen yerleşik bir “Hey Toyota” sesli asistan da yer alacak. Hem Apple CarPlay hem de Android Auto için kablosuz akıllı telefon entegrasyonu ile kolay bağlantı sağlayan sistem her zaman pratik bir kullanım sunuyor.

Panoramik cam tavanı var

Toyota, Yaris Hybrid modelini 116 bg Hybrid Flame ve 130 bg Hybrid Passion X-Pack olmak üzere Türkiye’de iki donanım seviyesiyle satışa sundu. Hybrid Flame 9 inç multimedya sistemi, otomatik klima, Geri Görüş Monitörü, Kablosuz Apple Car Play ve Android Auto ve LED Stop Lambaları olmak üzere birçok standart donanımla geliyor. Hybrid Passion X-Pack donanım seviyesinde Hybrid Flame versiyonuna ek olarak 15 inç alüminyum alaşım jantlar, 10.5 inç multimedya sistemi, panoramik cam tavan, LED ön farlar, kablosuz şarj ünitesi, 12.3 inç dijital gösterge ekranı ve Nanoe-X teknolojili çift bölgeli otomatik klima gibi özellikler sunuluyor.

Yaris Cross Hybrid’de dört donanım seçeneği

Yaris Cross Hybrid, yenilenen versiyonuyla 116 bg Hybrid Dream, 116 bg Hybrid Flame, 116 bg Flame X-Pack ve 130 bg Hybrid Passion X-Pack olmak üzere dört donanım seçeneğine sahip. Hybrid Dream’de; akıllı giriş sistemi, 9 inç multimedya sistemi, 7 inç renkli TFT gösterge ekranı, geri görüş monitörü, kablosuz Apple Car Play ve Android Auto, kablosuz şarj ünitesi ve ambiyans aydınlatma standart olarak sunuluyor. Hybrid Flame donanımda tüm bunlara ek olarak 10.5 inç multimedya sistemi, LED ön farlar, LED ön sinyal lambası ve tavan rayları yer alıyor. Ayrıca Hybrid Flame X-Pack ile 17 inç alaşım jantlar ve cam tavan tercih edilebiliyor.

Toyota Safety Sense standart

Toyota, Yaris Hybrid ve Yaris Cross Hybrid modellerinde yüksek güvenlik özelliklerini standart olarak sunuyor. Her iki model de en gelişmiş Toyota Safety Sense 3 ile donatıldı. Güvenlik sistemleri arasında Akıllı Şerit Takip Sistemi (LTA), Adaptif Hız Sabitleme (ACC), Sollama Desteği, Otomatik Yanan Uzun Farlar (AHB), Yaya, Bisikletli Ve Motosikletli Algılama Özellikli Ön Çarpışma Önleyici Sistem (PCS), Kavşakta Çarpışma Önleme Sistemi (ITA), Karşı Yönden Gelen Araç Çarpışma Önleme Sistemi, Acil Durum Direksiyon Desteği (ESA), Trafik İşareti Algılama Sistemi (RSA), Düşük Hızlarda Ani Hızlanmanın Kontrol Altına Alınması Sistemi, Viraj Hızı Yönetimine Sahip Radar Seyir Kontrolü, Acil Durum Durdurma Sistemi (EDSS), Proaktif Sürüş Desteği (PDA) ve Aktif Viraj Yardımcısı (ACA) standart olarak yer alıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!