Auto Ajans

Haberler

Caddeler araç trafiğine kapalı olacak

Caddeler araç trafiğine kapalı olacak
Paylaş
Mayıs 23
13:25 2020

Koronavirüs salgını dünyanın büyük metropollerinin yaşam tarzlarında önemli değişimlere yol açıyor. Bunun ilk örneği pandemiden en fazla zarar gören ülkelerden biri olan İngiltere’de görülecek. Londra, ana merkeze daha az aracın girmesi için düğmeye bastı. Araç trafiğine kapalı olacak bölgelerle birlikte yürüyüşlerin artması ve bisiklet kullanımının daha kolaylaşması öngörülüyor. Bu sayede toplu taşıma yükünün de azaltılarak sosyal mesafe kurallarına uyulması sağlanacak. Hükümet, yeni bisiklet, scooter ve yürüyüş yolları açmak için 2 milyar pound bütçe ayırdı. Tek kişilik mobilite araçlarına olan ilgi İngiltere’de zirveye çıkmış durumda. Bisiklet ile elektrikli scooter satışları patladı. Hatta tartışılan elektrikli scooter’lara yasal statü vermek için çalışmalar hızlandırıldı. 2021 için planlanan düzenlemenin Haziran ayında yürürlüğe girmesi planlanıyor.

Londra’da otobüs ve metro gibi toplum ulaşım araçlarını kullananların sayısı yüzde 90 azaldı. Diğer yandan hayat normale döndüğünde de 2 metre sosyal mesafeyle yolculuk alınması kuralı nedeniyle, normal kapasitesinin ancak yüzde 15’inin taşınabileceği hesaplanıyor. Merkez bölgelerde daha fazla araçsız alanların açılmasıyla, yürümeyi veya bisiklete binmeyi daha fazla tercih edenlerin desteklenmesi amaçlanıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!