Auto Ajans

Haberler

Turizm sezonuna yeniliklerle hazır

Turizm sezonuna yeniliklerle hazır
Paylaş
Nisan 22
16:43 2024

Mercedes-Benz, 2024 turizm sezonu başlarken yeni V-Serisi, EQV, Vito, Sprinter ve tamamen elektrikli eSprinter ile ürün gamını genişletecek. Mercedes-Benz Hafif Ticari Araçlar İcra Kurulu Üyesi Tufan Akdeniz yeni modellerin yanı sıra tamamen elektrikli eSprinter’i de Türkiye pazarına sunarak Mercedes-Benz’in elektrikli iddiasını hafif ticariye de taşımayı hedeflediklerini belirtiyor. Vito Tourer ile segmentinde insan taşımacılığında 1’inci sırada olduklarını söyleyen Akdeniz, “Mercedes-Benz olarak Sprinter ve Vito satışında tüm yılların en yüksek adedine ulaştık. Satışlarımız da bu yılın ilk 3 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 26’nın üstünde artış gösterdi. Türkiye’de yer alan modellerimizle lüks segmentte en çok tercih edilen marka olmaya devam edeceğiz. Hedefimiz sadece müşterilerimizin değil onların müşterilerinin de yüksek teknolojili, güvenlikli ve konforlu seyahat etmelerini sağlamak” dedi.

Tufan Akdeniz, turizm sektörünün kendisini her geçen yıl daha da geliştirdiğinin altını çizerek şöyle devam etti: “Mercedes-Benz olarak biz de üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz. Sektörde iş birliği yaptığımız müşterilerimizin her türlü ihtiyacına cevap verebilmek amacıyla konforlu, kaliteli, güvenli ve en son teknolojiye sahip araçlarımızın yanında finansman, ikinci el ve satış sonrası hizmetlerimizle de geniş bir hizmet yelpazesi sunuyoruz. İş birliklerimiz sayesinde müşterilerimizin ihtiyaçlarını çok daha iyi anlayarak bu yönde geliştirdiğimiz araç ve hizmetlerimizle turizmin kalitesinin artmasına da yardımcı olduğumuzu düşünüyoruz. Bizim üzerimize düşen turizm ve taşımacılık sektörlerinin beklentilerini en iyi şekilde karşılayabilmek ve bu gelişimi desteklemek.”

Yenilenen dış tasarımıyla daha modern, güçlü ve dinamik gözüken Vito BASE, PRO ve SELECT donanımları ile kişisel ihtiyaçlara göre uyarlanabiliyor. İlk kez, elektrikli EASY-PACK bagaj kapağı, rahat yükleme ve boşaltma için yeni Vito Mixto, Vito Tourer için kullanılıyor. Yine bir ilk olarak, standart olarak mevcut MBUX bilgi-eğlence sistemine sahip. Yorgunluk Asistanı,  yağmur sensörlü sürüş far asistanı, hız sabitleyici, çapraz trafik fonksiyonlu Aktif Fren Asistanı, Kör Nokta Asistanı, Aktif Şerit Takip Asistanı, Akıllı Hız Asistanı ve geri görüş kamerası da standart olarak sunuluyor. 360 derece kameralı park paketinde de römork bağlantısı ve otomatik şanzıman ile bir römork manevra asistanı da bulunuyor.

eSprinter yılın ikinci yarısında geliyor

Hafif ticari araçların yakında yollara çıkacak elektrikli ismi yeni Mercedes-Benz eSprinter müşteriler için sağladığı katma değer, çok yönlülük ve esneklikle dikkat çekiyor. İki gövde tipi ve uzunluğu ile üç batarya boyutuna sahip yüksek taşıma kapasiteli yeni eSprinter farklı kullanım alanlarıyla da öne çıkıyor. Daha fazla menzil ve daha fazla yük taşıma arasında tercih yapılabilen yeni eSprinter, 56 kWh, 81kWh veya 113 kWh kullanılabilir batarya kapasitesiyle Avrupa’da satışa sunulmasının ardından 2024’ün ikinci yarısında Türkiye’de de satışa sunulacak. İlerleyen dönemde ilk kez şasi kamyonet olarak da çıkcak eSprinter bu sayede de çok sayıda sektör için temel bir araç haline gelecek. Buna ek olarak, MBUX bilgi-eğlence sistemi, gelişmiş güvenlik ve destek sistemleri ve daha zengin bir donanım ile ilk kez akıllı, dijital bağlantı avantajı sunuyor. Ayrıca eSprinter’da isteğe bağlı bir römork bağlantısı olacak.

Mercedes-Benz, 1995 yılından beri piyasaya sunduğu Sprinter modelini de yeniledi. Yeni Mercedes-Benz Sprinter arkadan itişli veya dört tekerlekten çekişli olmak üzere farklı güç aktarma türleriyle ve maksimum brüt araç ağırlığıyla (5.5 tona kadar) farklı sektörler ve kullanım alanlarının gereksinimlerini karşılıyor. 2.0 litre hacimli dizel motorun yanında seçilen modele ve güç aktarma tipine bağlı olarak 110 kW, 125 kW ve 140 kW olmak üzere dört farklı güç seçeneği bulunuyor. Güç aktarımını konforlu 9G-TRONIC otomatik şanzıman veya 6 vitesli manuel şanzıman sağlıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!