Auto Ajans

Haberler

Türkiye, Opel’in 3. büyük pazarı

Türkiye, Opel’in 3. büyük pazarı
Paylaş
Ocak 14
17:41 2024

Stellantis markaları Türkiye’de gösterdikleri performansla Avrupa’da podyuma çıktı. Opel 2023’te 73 bin 865 adetle satışlarını 2 kattan fazla artırdı ve tüm zamanların zirvesine çıktı. Markanın performansında Corsa başrolü oynarken, Mokka ve Crossland’in artan satış hacmi de Opel’i binek araç pazarında 4’üncü sıraya taşıdı. Opel Corsa, B-HB pazarının en çok tercih edilen ithal modeli oldu. 2023’te B-SUV pazarını da lider olarak tamamladı. Opel’in rekor seviyedeki performansını değerlendiren Opel Türkiye Genel Müdürü Yiğit Yantaç, “Çok başarılı bir yılı geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yıl sonunda ulaştığımız 73 bin 865 adetlik satış, bizi global arenada da öne çıkardı. Yükselen performansımızla 2023 yılında Almanya ve İngiltere’nin ardından en fazla Opel satışı yapılan 3’üncü ülke konumuna yükseldik. Bu başarı, bizim olduğu kadar Türkiye için de çok önemli bir gurur kaynağı” dedi.

2020 Opel Mokka-e

Elektriklide B segmentinin lideri

Opel olarak 2023 yılında elektrikli araç pazarında da dikkat çekici bir konum elde ettiklerini vurgulayan Yantaç, şu bilgileri verdi: “Elektrikli Corsa ve Mokka, yılı yüksek bir performansla tamamladı. Corsa Elektrik 1.777 adetlik satışa ulaştı ve yüzde 44.1 payla segmentinin lideri oldu. Aynı şekilde Mokka Elektrik de elektrikli B-SUV’da 1.757 adetlik satışla yüzde 65.1 segment payına ulaştı ve açık ara lider oldu. Her iki modelimizle birlikte elektrikli B segmentinde 3 bin 534 adetlik satış ve yüzde 52 pazar payıyla yılı lider tamamladık. Bir başka deyişle elektrikli B segmentinde satılan her iki araçtan biri Opel markalı oldu. Toplam elektrikli pazarında 6’ncı sırada yer aldık. Elektrikli araçtaki potansiyelimiz yüksek. Astra Elektrik’in de tam yıl performansıyla birlikte 2024’te de iddiamız sürecek.”

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!