Auto Ajans

Haberler

Türkiye’de Yılın Otomobili’nde 7 finalist

Türkiye’de Yılın Otomobili’nde 7 finalist
Paylaş
Nisan 17
18:23 2023

Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD), tarafından bu yıl sekizinci kez düzenlenecek olan ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ finalinde yarışacak 7 aday model açıklandı. Otomotiv konusunda uzman gazetecilerden oluşan OGD üyelerinin 23 Mayıs tarihinde yapacağı test sürüşünden sonra her model son kez oylanacak. Yapılacak oylamanın ardından 13 Haziran tarihinde düzenlenecek ödül töreninde birinci olan model ilan edilecek. OGD üyeleri ayrıca ‘Yılın Tasarımı’, ‘Yılın İnovatif Projesi’ ve ‘Yılın Basın Lansmanı’ kategorileri kapsamında özel ödül verecek.

‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ seçimi için belirlenen 33 aday arasından finalist 7 otomobil şu şekilde sıralanıyor: BMW X1, Dacia Jogger, Hyundai IONIQ 5, Nissan X-Trail, Opel Astra, Peugeot 408, Toyota Corolla Cross. Türkiye’de Yılın Otomobili 2023, Bosch Car Service, Bridgestone, Intercity, Shell Helix Motor Yağları ve TÜVTÜRK sponsorluğunda gerçekleşiyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!