Auto Ajans

Haberler

Türkiye’den Çin’e Chery çıkarması

Türkiye’den Çin’e Chery çıkarması
Paylaş
Ocak 02
13:15 2024

Sanayi Bakanı Mehmet Fatih Kacır, beraberindeki heyetle birlikte Chery’nin Çin’deki Global Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Bilgi ve görüş alışverişinde bulunmak üzere Chery’nin Anhui’deki küresel genel merkezini ziyaret eden Bakan Kacır’a, Çin Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Zekeriya Çoştu ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu eşlik etti. Chery Group Başkanı Yin Tongyue, Chery International Başkanı Zhang Guibing ile Chery International Başkan Yardımcısı ve Chery Türkiye Genel Müdürü Fenghuo Si tarafından sıcak bir karşılamayla başlayan görüşmede iki taraf, çevre dostu ve düşük karbonlu ulaşımı teşvik etme konusunda ortak kararlılıkla Türkiye’de yeni enerjili araçların geliştirilmesi ve planlanması konusunda verimli ve dostane bir bilgi alışverişi gerçekleştirdi.

Chery Group Başkanı Yin Tongyue’nin eşlik ettiği Bakan Mehmet Fatih Kacır ve beraberindeki heyet, Chery’nin teknoloji sergi salonunu ve üretim üssünü ziyaret etti. Türk heyet, Chery’nin tamamen elektrikli araçlarının teknolojik araştırma ve geliştirme, üretim prosedürleri ve diğer alanlardaki gelişmelerini inceledi. Heyet ayrıca Chery’nin yeni elektrikli araç modeli OMODA E5’i Longshan Test Merkezi’nde bizzat test etme fırsatı buldu.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!