Auto Ajans

Haberler

Türkiye’nin en ucuz elektriklisi Spring

Türkiye’nin en ucuz elektriklisi Spring
Paylaş
Temmuz 07
12:08 2023

Avrupa’nın en ulaşılabilir elektrikli modeli Dacia Spring’in Türkiye fiyatı belli oldu. Çin’den gelecek yüzde 100 elektrikli Spring’in lansmana özel fiyatı 875 bin lira olarak açıklandı. Spring, Türkiye’nin en ucuz elektrikli modeli oldu. Yeni Dacia Spring, lansman ayına özel ilk bakım hediyesiyle kullanıcılara sunulacak. Spring, bu ayın üçüncü haftasında showroomlarda yerini alacak. Spring ELECTRIC 65, 65 beygir güç üreten elektrikli motora sahip. 0’dan 50 km/s hıza 3.9 saniyede ulaşan Spring Extreme ELECTRIC 65 motor, WLTP karma döngüsünde 220 km ve şehir içinde 310 km menzil yol sunuyor. Günlük 30 km (Avrupa ortalaması) ve tam şarj ile bir haftadan daha uzun bir süre şehir içi yolculuk yapılabiliyor. Yeni Dacia Spring opsiyonel sunulan kablo ile ev tipi priz, duvar tipi şarj cihazı (Wallbox) veya 1 saatten az sürede yüzde 80’e kadar hızlı bir şarj için DC hızlı şarj istasyonu kullanılarak şarj edilebiliyor.

Dünya lansmanından bu yana 110 bin adedin üzerinde sipariş alan Spring, 2022 yılında Avrupa’da bireysel kullanıcılar için en çok satan üçüncü elektrikli otomobil oldu. Avrupa’nın bağımsız kuruluşu Green NCAP tarafından en yüksek derecelendirme olan 5 yıldızla ödüllendirildiği 2022’de de yakıt verimliliği ile de çok sayıda ödül aldı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!