Auto Ajans

Haberler

Türkiye’ye ihtiyaçları var

Türkiye’ye ihtiyaçları var
Paylaş
Aralık 10
20:35 2019

Volkswagen Grubu içerisinde yükselen markaların başında gelen Skoda, her yıl gerçekleştirdiği büyümesine devam ediyor. Ancak Çek markanın en büyük sorunu, yeterli üretim kapasitesine sahip olmaması. Önümüzdeki yıl yeni nesil Octavia’nın da satışa sunulmasıyla birlikte taleplerde büyük bir artış bekleniyor. Fakat Skoda CEO’su Bernhard Maier’in Automotive News’e verdiği röportajda, sınırlı kapasite sebebiyle önümüzdeki yıl 100 binden daha fazla araç satışını kaçıracağını ifade etti. Maier, VW Grubu’nun tüm sinerjisinden yararlanmak adına en az 100 bin ek kapasiteye ihtiyaç duyduklarını söyledi. Skoda, SUV modeli Karoq için VW’nin Bratislava fabrikasında önümüzdeki yıldan üretime başlayacak. Ancak bunun sürdürülebilir değil geçici bir çözüm olduğunun altını çizen Maier, yeni tesis arayışlarını sürdürüyor.

Avrupa’da sınırlı kapasiteyle çalışan Skoda, diğer yandan Çin’de de üretim yaparak dünyanın en büyük pazarına 5 farklı SUV modeli sunuyor. Bununla birlikte Skoda, Hindistan’da da önümüzdeki yılın sonundan itibaren ülkeye özel küçük otomobiller üreterek satışlarını artırmayı planlıyor. Bilindiği gibi VW Grubu’nun Manisa’da kurmayı planladığı fabrikada VW Passat’ın yanı sıra Skoda Superb üretilmesi gündemde. Skoda CEO’sunun açıklamaları Türkiye’deki yatırıma ne kadar ihtiyaç duyduklarını gözler önüne seriyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!