Auto Ajans

Haberler

Türkiye’yi ‘Bosch’ geçmeyen Başkan

Türkiye’yi ‘Bosch’ geçmeyen Başkan
Paylaş
Mayıs 11
20:03 2021

Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı Steven Young, Bosch Grubu bünyesinde 25 yıllık kariyerinin ardından iş hayatında yeni açılımlar yapmak üzere 31 Temmuz tarihi itibarıyla görevinden ayrılacak. Young’dan boşalacak göreve halen Bosch Macaristan’da Genel Müdür olarak görev yapan Daniel Korioth getirildi. Steven Young, Bosch’taki kariyerine Bosch ve Mannesmann Rexroth birleşmesini gerçekleştirdikten sonra, yeni kurulan Bosch Rexroth’un Genel Müdürü olarak başladı. Young, 2011’de Bosch Türkiye Genel Müdürlüğü ve 2015 itibarıyla ise Orta Doğu sorumluluğunun da eklenmesiyle birlikte Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanlığı görevlerine atandı ve bu görevleri başarıyla sürdürdü.

Steven Young’ın liderliğinde Türkiye, 1 Ocak 2015 tarihi itibarıyla Bosch Türkiye ve Orta Doğu Bölgesi’nin merkezi haline gelerek, aralarında Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Ürdün, Pakistan, Katar, Suudi Arabistan’ın da olduğu 16 ülke İstanbul’daki Bosch Türkiye merkez ofisinden yönetilmeye başlandı. Sadece son 10 yıl içinde; Bosch Grubu’nun Türkiye’ye yaptığı yatırımların toplamı 2 milyar euroya, Bosch Türkiye’nin toplam istihdamı 10 binden 18 bine, yıllık cirosu 2 milyar eurodan 3.6 milyar euroya yükseldi. Yine aynı dönemde Bosch Türkiye’nin yıllık ihracatı 1 milyar eurodan 2020’de 2.18 milyar euroya yükselerek, Türkiye Cumhuriyeti toplam ihracatının yüzde 1.5’ine ulaştı.

STK’ların yönetiminde yer aldı

G20/B20 2015 Türkiye İstihdam Görev Ekibi Eşbaşkanlığı’nı yürüten Steven Young, Kasım 2015’ten itibaren DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) Türkiye-Almanya İş Konseyi Başkanı olarak görev yapıyor. Steven Young, 2013-2016 yılları arasında Türk Alman Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür. 2013-2019 yılları arasında Uluslararası Yatırımcılar Derneği Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevinde bulunan Young, aynı zamanda Türk Sanayicileri ve İş insanları Derneği/Türkiye Değişim Kültürü İnisiyatifi Kurucular Kurulu Üyesi ve Özel Alman Lisesi İdare Derneği Yönetim Kurulu ve Türk Alman Üniversitesi Mütevelli Üyesi.

Daniel Korioth, Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanlık görevini Steven Young’dan 1 Ağustos 2021 tarihinde devralacak. Bosch Grubu’nun Macaristan ve Adriyatik Bölgesi temsilciğinin yanı sıra Korioth, Bosch Macaristan Genel Müdürü olarak şirketin ülkedeki operasyonlarından da sorumlu. Bosch Grubu’na 1989 yılında katılan Daniel Korioth; Macaristan ve Adriyatik Bölgesi Temsilciğine ve Robert Bosch Kft Genel Müdürlüğü görevine Kasım 2016’da başlamadan önce İspanya, Arjantin, Almanya ve Brezilya’da üst düzey görevlerde bulundu.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Honda elektrikli markaya dönüşeceğini açıklayan ilk Japon üretici oldu.

📌Honda 2040'ta içten yanmalı motorların satışını tamamen durduracak.

📌Marka elektrikli motosikletlere de ağırlık verecek.

http://www.autoajans.com/elektrikli-marka-olmak-icin-tarih-verdi

📌VW Grubu pandemi ve çip krizine rağmen 2021'de finansal hedeflerini tutturacaklarını açıkladı.

📌Şirket çip sorununun üçüncü çeyrekte hafifleyeceğini ancak uzun vadede süreceğini öngördü.

http://www.autoajans.com/cip-krizine-inat-karlilik-surecek

📌OGD tarafından bu yıl 6. düzenlenen ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ yarışmasının birincisi Fiat Egea Cross oldu.

📌Çekişmeli geçen finalde Egea Cross 3.290 puan, Skoda Octavia 3.240 puan aldı.

📌Land Rover Defender da 'Yılın Tasarımı' ödülünü kazandı.
http://www.autoajans.com/turkiyede-yilin-otomobili-egea-cross

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!