Auto Ajans

Haberler

Twingo veda mı ediyor?

Twingo veda mı ediyor?
Paylaş
Şubat 04
07:51 2021

Renault’nun ilk kez 1992’de tanıtılan satılan sempatik Twingo modeli için tehlike çanları çalmaya başladı. Le Monde gazetesinin haberine göre, üçüncü nesil model Twingo’nun son jenerasyonu olabilir. Yeniden yapılanan Renault’nun CEO’su Luca de Meo, markanın A segmentinden uzaklaşmak istediklerini açıklamıştı. Elektrikli versiyona kavuşmasına rağmen Twingo’nun düşük kârlılık nedeniyle üretimden kaldırılması bekleniyor.

Twingo’nun sonunu getiren bir diğer önemli unsur Renault’nun Daimler ile ile biten iş birliği. Smart ile ortak birçok parça kullanan Twingo için de Meo, “Böyle bir modeli kendimiz yapamayız” ifadesini kullanmıştı. Üçüncü nesil Twingo’nun 1-2 yıl daha satışta kalması bekleniyor. Ancak yaklaşık 4 milyon adet satan Twingo’nun geleceği belirsiz görünüyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!