Auto Ajans

Haberler

Uçan otomobil yola çıkıyor!

Uçan otomobil yola çıkıyor!
Paylaş
Kasım 01
12:00 2020

Uçan otomobil hayali gerçek oluyor. Dünyanın ilk yola çıkması yasal olan uçan otomobil PAL-V Liberty, Avrupa’da trafiğe çıkmak için izin aldı. Bu yıl birçok testten geçen PAL-V Liberty, tüm aşamaları başarıyla geçti. PAL-V Liberty’nin trafiğe çıkmak için normal otomobiller gibi plaka alması yeterli olacak. Uçuş izni çalışmalarına 2015 yılından bu yana devam eden üreticinin, 2022’de bu izni alması da bekleniyor.

Yolda giderken 160 km/s maksimum hıza ulaşabilen araç, 500 km uçuş menziline sahip. PAL-V Liberty’nin karada 0-100 km/s hızlanması da 9 saniyenin altında. Sürüş modunda aracın uzunluğu 4 metre, genişliği 2 metre ve yüksekliği 1.7 metre oluyor. Uçuş modunda bu rakamlar kanatlar ve pervaneyle artıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!