Auto Ajans

Haberler

Ücretsiz uzaktan eğitime başladı

Ücretsiz uzaktan eğitime başladı
Paylaş
Nisan 28
17:21 2020

TürkTraktör, koronavirüs salgınının Türkiye ve dünyayı etkilediği bu dönemde tüm ekipleri ile tarımsal faaliyetlerin aksamaması adına çalışmalarını sürdürüyor. Salgın nedeniyle fiziksel mesafenin korunduğu bu günlerde TürkTraktör, tüm çiftçiler, iş makinesi operatörleri, bayi ve yetkili servislerinin de yararlanabileceği bir ‘Uzaktan Eğitim Programı’ başlattı. Bu eğitim programı kapsamında eğitim alan herkes,TürkTraktör’ün ürün gamında yer alan New Holland ve Case IH markalı traktörleri, doğru kullanımı ile verimliliği artıran tarımsal ekipmanları ve farklı saha çalışmalarıyla birlikte tarımsal faaliyetlerde de sıklıkla kullanılan iş makineleri konusunda bilgi düzeylerini daha üste seviyelere taşıyabiliyor.

Her koşulda çiftçisinin ve ülke tarımının yanında olan TürkTraktör, uzaktan eğitim programı ile traktör, tarımsal faaliyetlerin sürekli kılınması ve böylece tarımsal verimliliğinin kritik önem taşıdığı bu dönemde ülke tarımına katkı sağlanması da hedefleniyor. Uzaktan eğitim programı, bugüne kadar çiftçilere gerek TürkTraktör fabrikalarında ve ürün teslimatları sırasında, gerekse de Bilinçli Çiftçi Güvenli Tarım Projesi kapsamında tarlalarda uygulamalı olarak verilen eğitimleri kapsıyor. Eğitim içerikleri hazırlanırken çiftçiler tarafından saha, özel etkinlik ve aktiviteler gibi farklı platformlarda, saha ve eğitim ekiplerine yapılan geri bildirimler dikkate alındı.

Böylelikle kullanım ve servis eğitimlerinde en çok bilgi alınmak istenen sorular, saha çalışmalarında en çok eksikliğine rastlanan, anlık olarak talep edilen konu başlıkları da eğitim içeriklerine dahil edilmiş oldu. Programın iş makinesi tarafındaki içerik ve videolarla ise operatörlerin makinelerin fonksiyonlarıyla ilgili bilgi birikiminin artırılması; böylece daha yüksek performans ile etkin makine kullanımının yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Sosyal medya üzerinden ulaşılıyor

TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, uzaktan eğitim programı kapsamında şunları söyledi: “Tarımsal üretimin kritik önem taşıdığı bu salgın döneminde, çiftçimizin sahada çalışmalarında traktörleri, ekipman ve iş makinelerinden daha fazla verim almasını sağlamaları için farklı ne gibi katkıda bulunabiliriz diye düşündük. Bu noktada daha önce bayilerimiz ve saha ekiplerimiz tarafından çiftçilere verilen eğitimlerde aktarılan tüm teknik ile genel bilgileri uzaktan eğitim programı ile sunabileceğimize karar verdik. Bu kapsamda bayi ve servislerimizin TürkTraktör Akademi üzerinden ulaşabildiği eğitim programlarımızı, her hafta eklenecek olan yeni traktör, ekipman ve iş makinaları videoları ile sürekli yenilenen bir yapıda; çiftçilerimizin ücretsiz olarak yararlanabileceği bir kaynağa dönüştürdük. Uzaktan eğitim programı kapsamındaki tüm eğitim içerikleri ve videolara, çiftçiler ve operatörler TürkTraktör’ün Youtube, Facebook ve Instagram hesapları üzerinden erişilebiliyorlar.”

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

Toyota Gazoo Racing hafta sonu yapılacak seyircisiz Le Mans 24 Saat yarışlarının heyecanını dijitale taşıdı. Platformda 360 derece video turları yapılacak, takımın hazırlıklarını izlenebilecek, efsane yarışların nefes kesen sahneleri seyredilebilecek. http://www.autoajans.com/le-mans-heyecanini-online-yasatacak

Otomotiv şirketleri, AB'nin 2030'da ortalama CO2 emisyon oranını yarı yarıya düşürülmesi talebine karşı çıktı. Salgından ağır hasar alan üreticiler, kriter hedefini tutturmak için ciddi yatırım gerektiğini ancak durumlarının buna izin vermediğini savundu. http://www.autoajans.com/ureticiler-abden-sikayetci

Yerli üretime Brisa desteği! Brisa'nın hızlı bakım servis zinciri Otopratik, aküden sonra hava, polen, yağ ve yakıt filtreleri ile yeni yedek parça ürünlerini pazara sundu. Brisa, yeni ürünlerle satış sonrası hizmetlerde yerli üretime de destek sağlıyor. http://www.autoajans.com/otopratikin-yedek-parca-gami-buyudu/

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!