Auto Ajans

Haberler

Üretime 2 hafta ‘yatırım’ molası

Üretime 2 hafta ‘yatırım’ molası
Paylaş
Ocak 02
09:49 2021

Ford Otosan’ın Yeniköy fabrikası, 4-18 Ocak tarihleri arasında yeni yatırımlara hazırlık için üretime 2 hafta ara verecek. Şirket Kamuyu Aydınlatma Platformu’na “Kocaeli yerleşkemizde yer alan Yeniköy Fabrikamızda, fabrika bakım çalışmaları ve üretim hatlarının öngörülen yeni yatırımlara hazırlık amacıyla yeniden düzenlenmesi nedenleriyle 4 Ocak 2021’den 18 Ocak 2021 tarihine kadar üretime ara verilecektir. Söz konusu üretim duruşu 2021 yılı üretim planlarımız kapsamında olup, üretim ve satış adet öngörülerimizi etkilemeyecektir” açıklamasında bulundu.

60’ncı yaşını kutlayan Ford Otosan, geçen yıl rekor yatırım açıkladı. Şirket 2026 yılına kadar 20.5 milyar lira yatırıma imza atacak. Ford Otosan, 440 bin adetlik Gölcük ve Yeniköy tesislerinin kapasitesini 650 bin adede çıkaracak. Gölcüklü üretici, Yeniköy’de kurulacak batarya montaj fabrikasının üretim kapasitesini 130 bin adede ulaştıracak ve 3 bin kişiye ek istihdam sağlayacak.  

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Elektrikli otomobil teknolojisinde batarya fiyatları ucuzlamaya başlarken, şarj süresinde de önemli gelişmeler yaşanıyor.

🚗İsrailli StoreDot, sadece 5 dakikada dolan batarya ürettiklerini açıkladı.

http://www.autoajans.com/5-dakikada-sarj-olan-batarya

🚗Seat'ın Türkiye'de de en çok satan modeli olan Leon yeni yüzüyle satışa çıktı.

🚗Leon ilk etapta 130 beygirlik 1.5 TSE motor ve FR donanım seviyesiyle tüketicilerin beğenisine sunuldu.

http://www.autoajans.com/yenilenen-seat-leon-satista

🚗Porsche, Taycan 4S'in altında konumlandırılan yeni versiyonu Avrupa'da satışa sunuyor.

🚗485 km menzile sahip Taycan'ın baz modelinin Almanya fiyatı 83 bin euro.

http://www.autoajans.com/taycanin-en-ucuz-versiyonu-geliyor

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!