Auto Ajans

Haberler

Üretimi azaltacak, işçi çıkaracak

Üretimi azaltacak, işçi çıkaracak
Paylaş
Mayıs 29
12:13 2020

Salgından etkilenen otomotiv devleri acı reçetelerle ayakta kalmaya çalışıyor. Renault Grubu dünya genelinde 3 yıl içinde 15 bin kişiyi işten çıkaracağını bildirirken, Fransa’da kapanmaya doğru giden bazı fabrikalarını yeniden yapılandırmak için sendikalarla görüşmeleri başlattığını açıkladı. İşten çıkarmaların 4 bin 600 kişisi Fransa’da gerçekleştirilecek, yaklaşık 10 bin kişi  de dünyanın diğer bölgelerinde olacak. Renault’nun toplam 180 bin çalışanı bulunuyor.

Koronavirüs krizi nedeniyle talepte yaşanan gerilemenin ardından, Renault gelecek üç yıl içinde harcamalarını 2 milyar euro (2.22 milyar dolar) azaltmayı planlıyor. Şirket, Fas, Romanya gibi ülkelerde büyümeyi durdururken, küresel üretim kapasitesini 4 milyon araç seviyesinden 2024 yılında 3.3 milyona indirmeyi planlıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!