Auto Ajans

Haberler

Uzaktan ve hibrit çalışmaya geçiyor

Uzaktan ve hibrit çalışmaya geçiyor
Paylaş
Mayıs 26
12:30 2021

Türkiye lastik sektörü lideri Brisa, son dönemde COVID-19’la birlikte daha da hızlanan çalışma hayatındaki değişimde öncü olmak ve çalışanlarını geleceğe hazırlamak için Boston Consulting Group (BCG) Türkiye iş birliğiyle hazırlanan “İşin Geleceğine Uyum” planını hayata geçirdi. Plan Akıllı&Uzaktan Çalışma, Fiziksel ve Zihinsel Sağlık, Esnek İş Gücü ve Yüksek Performans, Yetenek ve Beceri yönetimi, Geleceğin Liderliği, Amaç Odaklı Organizasyon ve Kültür, Dijital, Veri odaklı ve Çevik Organizasyon olmak üzere 7 ana boyut altında uygulanacak. Her boyut Brisa liderleri tarafından sahiplenilerek proje takımları oluşturuldu. 

Plan dahilinde geçmişte olduğu gibi gelecekte de insan odaklılık ön planda tutuldu. Bu çerçevede çalışan bağlılığının artırılması ve daha rahat bir çalışma ortamı sağlanması için pandemi sürecinde tüm dünyada yaygınlaşan uzaktan ve hibrit çalışma modelleri kalıcı hale getirilecek. Beyaz yakalı çalışanların büyük bölümü bu kapsamda olacak. Brisa, akıllı teknolojilerin etkin bir biçimde kullanıldığı dijital ortak çalışma merkezine dönüştürülecek. Tüm çalışanları kapsayan çalışan destek programları, bedensel, ruhsal, zihinsel ilave sağlık destek paketleri ile zenginleştirilmiş programlar oluşturulacak. Esnek istihdam ve çalışma modelleri farklı alternatiflerle çalışanların tamamına sunulacak. Büyük bir çalışan grubunun farklı projelerde çalışabileceği ve proje tamamlama sürelerini kısaltacak çevik yöntemler kullanıma alınacak.

Vizyonu insana odaklı tasarlandı

Şirketlerin yeni normale uyum sağlaması için “İşin Geleceği” dönüşümünün bir zorunluluk olduğunu ifade eden Brisa CEO’su Haluk Kürkçü, “Brisa olarak Boston Consulting Group ile birlikte büyük bir adım attık ve İşin Geleceği planı kapsamında vizyonumuzu ve 2023 hedeflerimizi belirleyerek dönüşüm için yol haritamızı detaylandırdık. En büyük amacımız iş yapış biçimlerimizin, çalışma ortamlarımızın ve iş gücümüzün geleceğini bütüncül ve insana odaklı bir bakış açısıyla ele alarak tasarlamak. Bu, Brisa’nın hem kendi sektöründe hem de yakın sektörlerde ulusal ve uluslararası alanda en iyi örneklerden biri olmasını daha güçlendirecek kapsamlı, çok boyutlu ve heyecanlı bir dönüşüm yolculuğu olacak. Çalışanlarımız ve tüm paydaşlarımızla birlikte çıktığımız bu yolculuğun bir parçası olmaktan büyük heyecan ve gurur duyuyorum” dedi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Honda elektrikli markaya dönüşeceğini açıklayan ilk Japon üretici oldu.

📌Honda 2040'ta içten yanmalı motorların satışını tamamen durduracak.

📌Marka elektrikli motosikletlere de ağırlık verecek.

http://www.autoajans.com/elektrikli-marka-olmak-icin-tarih-verdi

📌VW Grubu pandemi ve çip krizine rağmen 2021'de finansal hedeflerini tutturacaklarını açıkladı.

📌Şirket çip sorununun üçüncü çeyrekte hafifleyeceğini ancak uzun vadede süreceğini öngördü.

http://www.autoajans.com/cip-krizine-inat-karlilik-surecek

📌OGD tarafından bu yıl 6. düzenlenen ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ yarışmasının birincisi Fiat Egea Cross oldu.

📌Çekişmeli geçen finalde Egea Cross 3.290 puan, Skoda Octavia 3.240 puan aldı.

📌Land Rover Defender da 'Yılın Tasarımı' ödülünü kazandı.
http://www.autoajans.com/turkiyede-yilin-otomobili-egea-cross

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!