Auto Ajans

Haberler

Ve mutlu son…

Ve mutlu son…
Paylaş
Ocak 16
15:30 2021

Otomotiv dünyası dev bir birleşmeye daha tanıklık etti. Fiat Chrysler Automobiles (FCA) ve PSA Grubu, 52 milyar dolarlık anlaşmayı tamamladı ve dünyanın dördüncü (2019 verilerine göre) büyük otomotiv şirketi Stellantis’i oluşturdu. Ekim 2019’da resmi olarak duyurulan evlilik, 1 yıldan daha fazla süren bekleme döneminin ardından tamamlanmış oldu. Bu iş birliğiyle birlikte Stellantis, yıllık satışı 8.1 milyon civarında olacak bir grup haline geldi. Bu birleşmeyle birlikte Toyota ve VW Grubu gibi büyük rakiplerle mücadele edilebilmesi ve elektrikli geçişi hızlandırmak hedefleniyor. Evlilik pandemi nedeniyle yaşanan sıkıntılara rağmen istenen tarihte gerçekleşti.

Wall-Street’te gongu çalacaklar

Stellantis’teki hisseler Pazartesi günü Milano ve Paris’te ve Salı günü New York’ta işlem görmeye başlayacak. PSA CEO’su Carlos Tavares, Stellantis CEO’su olarak Salı günü ilk basın toplantısını gerçekleştirecek. Tavares, New York Borsası’nda FCA’in patronu olan yeni Stellantis Başkanı John Elkann ile birlikte açılış gongunu çalacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘Mercedes-Benz, sıfırdan tamamen elektrikli olarak tasarlanan ilk modeli EQS'nin teaser'ını paylaştı.

🚘EQS özellikleriyle S-Serisi'nn elektrikli versiyonu olmaktan daha ileriye gitmeyi amaçlıyor.

http://www.autoajans.com/eqs-s-serisini-ileriye-tasiyacak

🚘Stellantis, rakipleri karşısında geride kalmamak adına elektriklide atağa kalkacak.

🚘Grup, 2025'e kadar tüm modellerin elektrikli veya hibrit versiyonlarını pazara sunmayı planlanıyor.

🚘Tofaş fabrikasına yeni bir görev verilir mi, merak konusu...

http://www.autoajans.com/stellantis-elektrikleniyor

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!