Auto Ajans

Haberler

Satışa çıkış tarihi belli oldu

Satışa çıkış tarihi belli oldu
Paylaş
Haziran 09
14:44 2019

Oyak Renault’nun Bursa fabrikasında üretilmeye başlanan yeni Clio’nun yollara çıkması için geri sayım başladı. Toplam 306 milyon euro yatırımla ortaya çıkan 5’inci jenerasyon Clio’nun basın ve medya mensuplarına özel uluslararası test sürüşleri bu ay Portekiz’in Lizbon şehrinde gerçekleştirilecek. Otomobilin Türkiye denemeleri Eylül’de düzenlenecek. Renault markası için birçok ilke imza atılan yeni Clio’nun ülkemizde satışa sunulma tarihi Ekim ayı olarak belirlendi. Avrupa ve Türkiye’de
B segmentinin en çok satan aracı olan Clio, yeni yüzüyle yılın son çeyreğinde showroom’lardaki yerini alacak. Yeni Clio’nun en önemli özelliklerinden biri hiç kuşkusuz hibrit motorla donatılacak olması. Clio, Renault’nun ilk hibrit modeli unvanını alacak. Otomobil ilk etapta benzinli ve dizel motor seçenekleriyle tüketicilerin beğenisine sunulacak.

B segmenti yeniden çıkış arıyor

Daha sportif bir iç mekana kavuşan yeni Clio’da internet bağlantılı Easy Link öne çıkıyor.

Herkesin merak ettiği E-TECH hibrit motorlu Clio, 2020 yılının ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek. Renault, yeni Clio ile B sınıfında artması beklenen rekabette yine öne çıkmak istiyor. SUV’ların yükselişi karşısında güç kaybeden B sınıfı, yeni modellerle çıkış yolu arıyor. Peugeot 208 modelini tamamen yenilerken, Opel de aynı platformda üretilen Corsa’yı kısa süre önce tanıtmıştı. Lokomotif modellerin yenilenmesiyle özellikle 2020’de B sınıfında rekabetin daha da büyümesi bekleniyor. Dünya lansmanı Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilen otomobil yıl sonunda Avrupa pazarlarına ihraç edilmeye başlanacak.

Otonom sürüşe ilk adım

Clio, 1990’dan bu yana 15 milyonu aşan adetlerle dünyada en çok satan Fransız otomobili oldu. Yeni Clio, Renault Grubu’nun yeni nesil araçları için benimsemiş olduğu ‘otonom, mobil ve bağlantılı’ otomobil konseptlerinden yola çıkılarak tasarlandı. Geniş ve inovatif iç kabini ile dikkat çeken Clio’da, sınıfının en geniş ekranı ve internet bağlantılı multimedya sistemi Easy Link öne çıkıyor. Yeni Clio’da E-TECH hibrit teknolojisinin yanı sıra otonoma geçişin ilk adımı olan sürüş destek sistemi Fransız markanın en önemli yenilikleri arasında yer alıyor.

Etiketler

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Küresel otomotiv pazarı Mart'ta % 52.7 büyüdü.

📌Salgını unutan Çin ve 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketinin etkisiyle ABD'deki satışlar dikkati çekti.

http://www.autoajans.com/dunya-toparlaniyor-mu

🚘Skoda'nın D SUV modeli Kodiaq makyaj geçirdi.

🚘Daha kaslı ve sert bir görünüme kavuşan Kodiaq'te benzinli ve dizel motor seçenekleri yer alacak.

🚘Yeni Kodiaq, yılın ikinci yarısında Türkiye'de satışa çıkacak.

http://www.autoajans.com/yeni-kodiaq-daha-kasli-oldu

🚘Opel'in C segmentindeki önemli temsilcisi Astra 2022'de yenileniyor.

🚘Yeni Astra'da plug-in hibrit motor seçeneği yer alacak.

http://www.autoajans.com/yeni-opel-astra-da-hibrit-olacak

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!