Auto Ajans

Haberler

Vespa’dan Ejderha Yılı’na özel seri

Vespa’dan Ejderha Yılı’na özel seri
Paylaş
Ocak 28
14:18 2024

Vespa, ilk prototipi MP6’dan esinlenilerek ürettiği 946 Serisi için, Çin Ejderha Yılı’na özel 1.888 adetle sınırlı sayıda üretilen Vespa 946 Dragon modelini yollara çıkarıyor. Vespa 946 Dragon, bu özel seri için Çin’in ay takviminden esinleniyor. Her birinde seri üretim numarası özel bir plak üzerinde yazacak olan Vespa 946 Serisi, ‘Ejderha Yılı’ olan 2024’te Dragon temasıyla koleksiyonerlerin odağına yerleşiyor. Altın rengi ve yılan gibi kıvrılan zümrüt yeşili bir ejderha motifi süslemesiyle ‘Ejderha Yılı’nın güçlü karakterini yansıtan özel seri, istendiği takdirde aynı temaya sahip kolej montu ile de tercih edilebiliyor.

İtalya’da el işçiliği ile üretilen ve en ileri teknolojiyi bünyesinde barındıran Vespa 946 Dragon; cesur tasarımıyla farklı bir enerji ve güç duygusunu yansıtarak kültürlerin, yenilikçiliğin ve gelişmişliğin bir araya gelmesini simgeliyor. Vespa 946 Dragon’un tasarımından esintiler taşıyan fitilli yün ve napa deri kollu kolej montu, sol cepte ve sırt bölgesinde baskı ile işlemelerin yanı sıra zümrüt yeşili bir ejderha motifine de sahip. Ayrıca montun ön yüzünde Vespa’nın ikonik V logosu ve eski bir Çin atasözü de yer alıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!