Auto Ajans

Haberler

Virüsün haftalık maliyeti 2.2 milyar euro

Virüsün haftalık maliyeti 2.2 milyar euro
Paylaş
Mart 30
19:50 2020

Volkswagen Grubu’nun CEO’su Herbert Diess, koronavirüs nedeniyle üretimi durdurmalarının kendilerine haftalık maliyetinin 2 milyar euro olduğunu, bu nedenle salgınının kontrol altına alınamaması durumunda işten çıkarma yapmak zorunda kalabileceklerini açıkladı. Almanya’nın ZDF televizyonuna açıklamalarda bulunan Diess, Çin dışında satış yapamadıklarını belirterek, çalışanları tehlikeye atmayacak şekilde üretime devam edebilecekleri bir yol aradıklarını söyledi.

Diess “Üretimi gözden geçirmek zorundayız. Çin’de sahip olduğumuz üretime henüz Almanya’da hiçbir konumda erişebilmiş değiliz” dedi. Diess, şunları kaydetti: “Çin, Kore ya da diğer Asya ülkeleri gibi salgını kontrol altına alabilirsek bu krizi kimseyi işten çıkarmak zorunda kalmadan atlatabiliriz. Bu, ciddi bir müdahale gerektiriyor” diye devam etti. Volkswagen’in 72’si Avrupa’da olmak üzere dünya genelinde 124 fabrikası ve 671 bin çalışanı bulunuyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Mobil Oil Türkiye, ana merkezin ‘Pandemide en az etkilenecek ülkelerden biri olursunuz’ uyarısını dikkate aldı, agresif büyüme stratejisi belirledi.

📌Türkiye, bu sayede Mobil Oil dünyasında satış hacmini en fazla artıran ülke oldu.

http://www.autoajans.com/turkiye-mobilin-en-hizlisi-oldu

🚗Cardata, 2. el pazarına yönelik satıcılarla tüketicileri buluşturan akıllı araç fiyatlandırma modülü geliştirdi.

🚗İşletmeler kendi internet siteleri üzerinden tüketicilere aracının değerini ücretsiz olarak gösterebilecek ve satın alım yapabilecek.

http://www.autoajans.com/2-elde-hemen-sat-kolayligi

🚘Yenilenen VW Caddy, önümüzdeki hafta Türkiye'de satışa sunulacak.

🚘Araç, sürüş destek sistemleri, dijitalleştirilmiş teknolojik özellikleri ve konfor donanımlarıyla öne çıkıyor.

🚘Yeni motorun gücü % 20 artarken, yakıt tüketimi % 15 düşürülmüş.

http://www.autoajans.com/yeni-caddy-otomobil-konforunda

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!