Auto Ajans

Haberler

Volvo lüks minivan modasına uydu

Volvo lüks minivan modasına uydu
Paylaş
Kasım 13
08:58 2023

Lüks minivan rekabetine Volvo Cars da girdi. Marka ilk minivan modeli EM90’ı tanıttı. İlk tam elektrikli premium MPV’si Volvo EM90; geniş bir İskandinav oturma odasında seyahat edercesine yolculuk deneyimi sunmayı vaadediyor. Bir çok premium malzemenin kullanıldığı EM90’da, sıfır yer çekimi yastıkları olarak adlandırılan lüks salon koltukları, gökyüzünün tadını çıkarmak için geniş bir panoramik tavan ve İskandinav tasarımının diğer tüm detayları bir araya geliyor. Volvo Cars’ın modelleri arasında bugüne kadar sunulan en geniş ve esnek iç mekana sahip EM90, hem aile seyahatlerine hem de iş amaçlı kullanıma uygun olarak tasarlandı. EM90’ı kullanıcılar kalabalık seyahatlerin yanı sıra ilham verici bir ortamda çalışmak için kişisel bir alan olarak kullanabiliyor. 6 koltuklu bir otomobil olan EM90 ayrıca, içerideki herkese kişisel alan da sağlıyor.

Eğlence ve konfor ayarlama seçenekleri, kol dayanağı ve doğal FSC sertifikalı ahşap yüzey üzerine yerleştirilmiş dokunmatik ekran üzerinden kontrol ediliyor. İkinci sıradaki bu özel koltuklar, masaj fonksiyonu, kişisel havalandırma ve ısıtma seçeneklerinin yanı sıra yerleşik masalar ve bardak tutucular ile yolculara bir çok olanak sağlıyor. Panoramik açılır tavan tüm kabini kaplıyor, ayarlanabilen bir perde ve çoklu ortam aydınlatma ışıklarıyla birlikte kullanıcıya tam bir İskandinav atmosferi sunuyor. Ünlü Kuzey ışıklarını yansıtan bir ortamdan, İsveç ormanlarını ve yaz aylarının şafağını çağrıştıran temalara kadar, istenilen İskandinav deneyimini seçebilmek mümkün. Vites kolunda kullanılan sofistike Orrefors kristalinden; ön panelde, kapılarda ve ön sıra koltuklarının arkasında kullanılan arkadan aydınlatmalı huş ağacı deko panellere kadar İskandinav tasarımının ayrıntıları iç kabinin her yerinde dikkat çekiyor. Volvo EM90 ilk olarak sadece Çin’de satışa sunulacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!