Auto Ajans

Haberler

Volvo’ya hacker saldırısı

Volvo’ya hacker saldırısı
Paylaş
Aralık 13
07:00 2021

Otomotiv şirketlerinin dijitalleşmesi, siber saldırılara karşı olan korkuyu artırıyor. Son olarak Volvo’ya bir hacker saldırısı yapıldı. Volvo’nun Ar&Ge merkezine düzenlenen saldırıda, güvenlik duvarı aşıldı ve bazı bilgilerin çalındığı öğrenildi. Bu olayın ardından Volvo’da bazı operasyonların etkilenebileceği bildirildi. Volvo sözcüsü, yaptıkları araştırmada şu ana kadar sınırlı bir bilginin çalındığını ifade etti ama operasyonlara etkisi olabileceğini de ekledi.

Son dönemde dijital olarak kullanım alanları büyüyen otomobillerin de hackerların tehdidi altında olduğu ve bunun giderek daha ciddi bir tehlike getirdiği biliniyor. Ancak Volvo, bu saldırının ardından müşterilerin araçlarının veya kişisel bilgilerinin etkilenmediğini açıkladı. Volvo saldıranların daha fazla bilgiye erişimini engellemek adına ek önlemler aldı ve dışarıdan bir uzmandan destek alarak hırsızlığın araştırılmasına devam ediyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!