Auto Ajans

Haberler

Volvo’ya 3 yıl sonra yabancı Genel Müdür

Volvo’ya 3 yıl sonra yabancı Genel Müdür
Paylaş
Mart 12
08:40 2020

Volvo Car Turkey Genel Müdürü Sabri Sözen’in Volvo’nun EMEA Bölgesi Satış Sonrası Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak atanması haberini ilk Auto Ajans duyurmuştu. Volvo Car Turkey’in ilk Türk Genel Müdürü Sözen’in İsveç’e transferinden sonra bu pozisyona bir atama yapılmamıştı. Yerine geçecek yöneticinin Türk mü yabancı mı olacağı merak ediliyordu. Sabri Sözen’den sonra ‘yine şirket içinden bir isim geçebilir mi’ diye konuşuluyordu.

Ancak genel müdürlük pozisyonuna Volvo Car Turkey bünyesinden bir yönetici düşünülmedi. Auto Ajans’ın edindiği bilgiye göre, markanın başına 1 ay içinde yabancı bir genel müdür geçecek. Böylece yaklaşık 3 yıl aranın ardından Volvo Car Turkey yeniden yabancı yöneticiye emanet edilmiş olacak. 23 yıldır Volvo Car Turkey’de çalışan Sabri Sözen, Genel Müdürlük görevini Nisan 2017’de Frank Versaevel’den devralmıştı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Mobil Oil Türkiye, ana merkezin ‘Pandemide en az etkilenecek ülkelerden biri olursunuz’ uyarısını dikkate aldı, agresif büyüme stratejisi belirledi.

📌Türkiye, bu sayede Mobil Oil dünyasında satış hacmini en fazla artıran ülke oldu.

http://www.autoajans.com/turkiye-mobilin-en-hizlisi-oldu

🚗Cardata, 2. el pazarına yönelik satıcılarla tüketicileri buluşturan akıllı araç fiyatlandırma modülü geliştirdi.

🚗İşletmeler kendi internet siteleri üzerinden tüketicilere aracının değerini ücretsiz olarak gösterebilecek ve satın alım yapabilecek.

http://www.autoajans.com/2-elde-hemen-sat-kolayligi

🚘Yenilenen VW Caddy, önümüzdeki hafta Türkiye'de satışa sunulacak.

🚘Araç, sürüş destek sistemleri, dijitalleştirilmiş teknolojik özellikleri ve konfor donanımlarıyla öne çıkıyor.

🚘Yeni motorun gücü % 20 artarken, yakıt tüketimi % 15 düşürülmüş.

http://www.autoajans.com/yeni-caddy-otomobil-konforunda

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!