Auto Ajans

Haberler

VW CEO’sundan Nokia uyarısı

VW CEO’sundan Nokia uyarısı
Paylaş
Kasım 08
11:31 2020

Her otomotiv üreticisi gibi kritik bir dönemeçte olan VW Grubu, değişen şartlarla birlikte konumunu korumayı hedefliyor. Grup CEO’su Herbert Diess Bloomberg’e yaptığı açıklamada, yeniden Nokia örneğini vererek çalışanlarını uyardı. Nokia’nın bugünkü konumuyla birlikte şartların bir anda değişebileceğini belirten Diess, “Yeterince hızlı olunmazsa hayatta kalınamaz” dedi ve her zaman Nokia örneğini gösterdiklerini söyledi.

Diess, koronavirüs gibi zorlukların yanı sıra büyük bir değişimden geçtiklerini ve elektrikli otomobil üretmenin yanı sıra daha önemli kararların verilmesini gerektiğini ifade etti. Bu aşamada otomotiv üreticilerinin sadece gövde üreten ve dışarıdan yazılım alan bir şirket mi olup olmayacağına karar vermesi gerektiğine dikkat çekti. VW Grubu’nun yazılım gibi konularda kendisini birkaç yıldır geliştirdiği ve daha fazlası için çalıştığını ifade eden Herbert Diess, bu dönüşümle birlikte otomobili tekerlekli internet makinesi gibi heyecan verici bir araca dönüştürmek istediklerini belirtti.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!