Auto Ajans

Haberler

Elektrikli ticarileri 2022’de

Elektrikli ticarileri 2022’de
Paylaş
Aralık 26
08:13 2019

Volkswagen Grubu, 2024 yılına kadar elektrikli ve hibrit otomobil ile dijital teknolojilere 66 milyar dolar yapacağını açıkladı. Şirket 75 elektrikli ve 60 hibrit üretecek. VW’de ID. 3 ile Beetle ile Golf’ten sonra 3’üncü dönem başladı. VW Grubu’nda elekrikli hamlesi her alanda her segmentte görülecek. Markanın güçlü olduğu ticari araç da bunların başında geliyor. Elektrikli konsepti ID Buzz ile meraklılarını heyecanlandıran VW, voltajı yükseltmeye hazırlanıyor. Şirketin önümüzdeki 25 yıllık vizyonunu paylaşan Volkswagen Ticari Araç Pazarlama Müdürü Taner Kozlan, otomotiv sektörünün çok büyük bir değişim sürecine girdiğini belirterek, “Bugüne kadar hayatımıza birçok yeni kavram girdi. Elektrikli, hibrit araçlar, otonom sürüş, paylaşım ekonomisi ve mobilite. Neredeyse bu kavramı her yerde karşımızda görür olduk. Dolayısıyla tüketici istekleri ve beklentileri değişiyor” diye konuştu.

Taner Kozlan, önümüzdeki dönemde VW Ticari Araçta görülecek yenilikleri şöyle anlattı: “Ciddi bir değişimin eşiğindeyiz. Volkswagen Ticari Araç ve Volkswagen Grubu markaları bu değişimi en yakından gözleyerek tüketici beklentileri doğrultusunda hareket etmeyi kendilerine öncü belirlemiş firmalar. Bu anlamda da Volkswagen Ticari Araç’ın birçok çalışması var. Önümüzdeki dönem hem elektrikli Caddy’yi hem elektrikli Transporter’ı yollarda görmeye başlayacağız. İki aracın da teknolojik anlamda tüketici beklentilerini karşılayan birçok özelliği var. Özellikle bugün globalleşen ve rekabetin arttığı bir dünyada daha tüketici odaklı olmak ve tüketici beklentileri doğrultusunda ürün çıkartmak önemli bir noktaya geldi. Özellikle ticari araçta toplam kullanım maliyeti dediğimiz kavram çok önemlidir. Toplam kullanım maliyetinin içerisinde hem yakıt tüketimi hem de aracın servis bakımları da giriyor. Dolayısıyla elektrikli aracın toplam kullanım maliyetini düşürme konusunda öncü olduğu bir gerçek. Bizim de marka olarak özellikle önümüzdeki dönem hem taşımacılık sektöründe uğraşan firmaların hem de kargo firmalarının bu ihtiyacını gidermek adına çalışmalarımız devam ediyor.” Kozlan, elektrikli Caddy ve Transporter’ı önümüzdeki yıl Türkiye’ye getirme konusunda çalışmalarını sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

Solar tavanla menzili uzatıyor

Peki VW Grubu’nun ID. 3 ile başlattığı elektrikli otomobil atağını ticari araçta hangi modellerle göreceğiz? Volkswagen’in I.D. Buzz ve I.D. Buzz Cargo üzerinde çalıştığını ifade eden VW Ticari Araç Pazarlama Müdürü Kozlan, iki modelin 2022 yılında pazara sunulmasının hedeflendiğini söyledi. VW Grubu markalarının kullandığı MEB platformunda üretilecek ilk ticari araçlar olacağını kaydeden Taner Kozlan, “Araçların sadece sundukları elektrikli motorla değil birçok ek özellikle de tüketicinin beğenisini kazanacağını umut ediyorum. Örneğin bu teknolojilerden ilki solar panel. Tavanda bulunan solar panelle araç hareket halindeyken menzile her gün yaklaşık 15 km’lik katkı sağlanacak. Diğer teknoloji de ID Pilot. ID Pilot aslında otonom sürüşün 4‘üncü seviyesini destekleyen bir yapıda. Yani bu araçlar aynı zamanda otonom sürüşe de imkan sağlayacak. Dijital kargo sistemiyle de özellikle taşımacılık yapan şirketlerin ihtiyaçlarını gidermeyi hedefliyorlar” şeklinde konuştu.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘VW, 2030'da Avrupa'da satışlarının % 70'ini ID ürün gamının oluşturacağını açıkladı.

🚘Marka Golf, Tiguan, Passat ve T-Roc modellerinin yeni neslinde plug-in hibrit seçeneği de sunacak.

http://www.autoajans.com/satislarin-yuzde-70i-elektrikli-olacak

🚘Hyundai bu ay İzmit fabrikasındaki bantlardan Bayon'u indirmeye başlayacak.

🚘B-SUV, Mayıs'ta Türkiye'de satışa sunulacak.

🚘Hyundai ön talep toplamaya başlarken, 1.000'den fazla müşteri Bayon'u sordu.

http://www.autoajans.com/izmitli-bayon-gelmeden-talep-yagdi

📌AB, çevreyi korumak adına Euro 7 emisyon kriterleri ile daha sert kurallar getirmeyi planlıyor.

📌Yollardaki araçların sürekli izlenmesi ve emisyon kriterlerini karşılamayanlara km başına ceza kesilmesi gündemde.

http://www.autoajans.com/emisyon-kriterleri-daha-da-sertlesiyor

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!