Auto Ajans

Haberler

VW standartlarına uygun motor yağı

VW standartlarına uygun motor yağı
Paylaş
Ağustos 26
10:42 2020

Volkswagen Grubu, 2021 yılı itibariyle üretilecek olan tüm araçlarının ilk yağ dolumunda kullanılacak olan 0W-30 ve 0W-20 viskozite sınıfına sahip olan yağların, satış sonrası servis bakımlarında da kullanılmasını zorunlu hale getiriyor. Türkiye’de birçok VW yetkili servisine yağ ikmali sağlayan Shell Madeni Yağlar, VW’nin zorunlu hale getirdiği bu şartları Shell Helix’in güçlü ürün gamı ile sağlıyor. Avrupa’da birçok fabrikanın ilk dolum yağı olarak tercih ettiği ve Shell Helix 0W ürünleri Avrupa’da 15 milyondan fazla araç tarafından kullanılıyor. 0W motor yağları sürtünmeyi azaltmaya ve böylece daha az CO2 emisyonuna yol açan yakıt tüketimini azaltmaya yardımcı oluyor. Türkiye’de de Doğuş Oto dışında hizmet vermekte olan 70’in üzerinde VW yetkili servis ağına gelen araçların yüzde 40’ı Shell Helix 0W motor yağlarını tercih ediyor.

13 yıldır dünya lideriyiz

Dünyada 13 yıldır aralıksız pazar lideri olduklarının altını çizen Shell & Turcas Madeni Yağlar Genel Müdürü Mehmet Ünal, “İnovasyon kabiliyetimiz sayesinde, yeni nesil teknolojilerle üretilen motorların ihtiyacına uygun tasarladığımız ürünlerimizi tüketicilerle buluşturuyoruz. İhtiyaçlara göre sürekli güncel kalan ürün gamımız ile Türkiye’deki birçok yetkili servisine ikmali desteği verdiğimiz Volkswagen’in, motor yağı konusundaki yönlendirmesini bu zamana kadar olduğu gibi rahatça karşılayabilecek durumdayız. Yetkili servislerle iş birliğimiz artarak devam edecek” ifadelerini kullandı. Shell Helix markası ile son olarak Türkiye Ralli Şampiyonası’na isim sponsoru olduklarını hatırlatan Ünal, “Şampiyonanın farklı etaplarındaki birbirinden zorlu şartlar nedeniyle araçların rekabetçiliğini sürdürebilmeleri için performansı maksimum seviyede tutması gerekiyor. Bu açıdan şampiyona, Shell Helix’in gücünü sergilemesi için ideal bir ortam” dedi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

WRC Türkiye Rallisi şimdi Süper Spor’da 🏁🚘
@trtspor2 ‘de Yayındayız 🔥🔥🔥#RallyTurkey #trtsüperspor

Lamborghini'den Formula 1'e! Lamborghini CEO’su Stefano Domenicali, F1'in yeni CEO'su oluyor. Domenicali, 6 yıl boyunca Ferrari F1 Takımı'nı yönetmişti. Son transferle birlikte motorsporlarında üç önemli koltukta eski Ferrari yöneticileri oturmuş olacak. http://www.autoajans.com/lamborghini-ceosu-f1in-basinda

Volvo, Türkiye'den yönetici transfer etmeye devam ediyor. Ebru Ekşi, Sabri Sözen'den sonra Volvo Car Turkey'de EMEA Importers Ticari Operasyonlar Direktörlüğü görevini yürüten Alican Emiroğlu, Volvo Car Çek Cumhuriyeti Genel Müdürü oldu. http://www.autoajans.com/turkiyeden-volvoya-yeni-transfer

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!