Auto Ajans

Haberler

Volkswagen’ler ‘bulut’a geçiyor

Volkswagen’ler ‘bulut’a geçiyor
Paylaş
Şubat 19
14:33 2021

Otonom araçlardaki iş birliklerine bir yenisi daha eklendi. VW Grubu ve Microsoft sürücüsüz otomobilde birlikte çalışacaklar. Buna göre Microsoft ile birlikte geliştirilen bulut bazlı platformu kullanan VW’nin yeni yazılım departmanı sayesinde iş süreçleri sadeleşecek ve araç filo entegrasyonu hızlanacak. Aynı zamanda bu sistemle, araçlara yeni özellikler uzaktan yüklenebilecek. Bilindiği gibi Tesla’nın araçlarını uzaktan güncellemesi, endüstride markayı diğerlerinden ayıran önemli bir unsur olmuştu. VW Grubu da Microsoft iş birliğiyle birlikte bu alanda da gelişme kaydedecek. Yeni anlaşmayla araçlara yeni sürücü yardımcı özellikleri eklenecek ve kademeli olarak VW’ler otonom olmaya yaklaşacak.

VW Grubu ve Microsoft’un kurduğu Otonom Araç Sürüş Platformu, otonom araç özelliklerinin hızlı bir şekilde geliştirilmesinden sorumlu olacak. Volkswagen Automotive Cloud (AC) Departmanı da yeni bağlantı teknolojilerini ve sistemlerini test edecek. İlk VW.AC bağlantılı aracın 2021 yılı içerisinde yola çıkması planlanıyor. Üretim fazına 2022’de geçilecek.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!