Auto Ajans

Haberler

VW yatırımı rafa mı kalktı?

VW yatırımı rafa mı kalktı?
Paylaş
Nisan 29
11:00 2020

Volkswagen’in Türkiye’ye yatırım kararını açıklaması yılan hikayesine dönerken, koronavirüs ile birlikte tamamen gündemden kalktı. En son Şubat ayının ortasında VW sözcüsü, “Zamanımız var, kararı yıl ortasına kadar verebiliriz” açıklamasını yapmıştı. Süreci yakından takip eden Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Başkanı Alper Kanca, böyle bir dönemde bir gelişmenin olmadığını ancak VW’in Türkiye’ye yönelik yatırımını iptal ettiğine dair bir işaretin ve resmi bir girişimin de olmadığını söyledi.

Online basın toplantısında soruları yanıtlayan Kanca, “Daha evvelden Türkiye’de ‘Benim fabrikama tedarikçi olur musun?’ diye sorduğu firmalar var. ‘Bak ben Türkiye’de fabrika kuracağım, 200 bin araç için parçaya ihtiyacım var’ dediği bizim üyemiz tedarikçiler. O firmalara da ‘O iş bitti, unutun’ gibi bir mesaj yok. Dolayısıyla benim ümidim devam ediyor” dedi. Alper Kanca, çekincelerini ise şöyle aktardı: “Fakat bu geldiğimiz ortamda, yani araç satışlarının bu kadar düştüğü, Avrupa pazarının bu kadar küçüldüğü ortamda daha evvel siyasi olarak cesaret edemedikleri bir şeyi tekrar deneyebilirler mi, bu zor olabilir. Yani işsizliğin arttığı bir ortamda buna cesaret edebilirler mi, bilemiyorum fakat teknik olarak o proje hâlâ masada, daha ölmemiş, can işaretleri olan bir proje.”

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Tesla CEO'su Elon Musk, Volkswagen yöneticilerine sürpriz yaptı.

📌Musk, video konferansla VW'nin toplantısına katılarak elektrikli dönüşüm konusundaki tecrübesini aktardı.
http://www.autoajans.com/musktan-vw-yoneticilerine-brifing

📌Honda elektrikli vizyonunu yeni konseptlerle tanıttı.

📌e:N Coupe, e:N SUV ve e:N GT, 2030’a kadar pazara çıkacak güçlü elektrikli ürün gamının ipuçlarını veriyor.
http://www.autoajans.com/hondanin-yeni-elektrikli-vizyonu

🚴‍♀️Doğan Trend Otomotiv, pandemide değişen mobilite ihtiyaçlarıyla öne çıkan elektrikli bisiklet ve scooter pazarına girdi.

🚴‍♀️Şirket, İzmir'de üretim yapan Hollanda merkezli BIMAS BIKE'ın distribütörü oldu.
http://www.autoajans.com/e-bisiklet-ve-scooter-pazarina-girdi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!