Auto Ajans

Haberler

Ulaşılabilir fiyatlı elektrikli VW

Ulaşılabilir fiyatlı elektrikli VW
Paylaş
Eylül 06
13:04 2021

Volkswagen, giriş seviyesi elektrikli modelini Münih’te gösterdi. Elektrikli ürün gamında ID.3’ün altında konumlandırılacak aracın ismi fuarda ID.Life olarak açıklandı. Fakat önümüzdeki yıllarda üretim versiyonu olarak gösterilecek aracın ID. 2 ismini alması bekleniyor. Güçlü hatları ve küçük boyutlarıyla dikkat çeken, elektrikli kompakt crossover, sürdürülebilirlik, dijital teknoloji ve yenilikçi iç tasarımı ile geleceğin kentsel mobilite konseptini temsil ediyor.

Yarının sürdürülebilir mobilitesini daha ulaşılabilir hale getirmeyi hedefleyen Volkswagen, bu stratejinin parçalarından biri olan, ID. ailesinin giriş segmentindeki üyesini 2025 yılında pazara sunmaya hazırlanıyor. Doğal hammaddelerin ve geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanılması otomobilin sürdürülebilir karakterini yansıtıyor. Aynalar yerine kameralar, akıllı telefon entegrasyonu, direksiyon simidindeki dokunmatik yüzeyler, sezgisel dijital işletim sistemi, çok yönlü ayarlanabilir koltuklar, projeksiyon ekranıyla kısa sürede oyun veya sinema salonuna dönüşebilen iç mekan, zamanın ötesinde bir otomobil deneyimi sunuyor. 231 beygir güce sahip motor aracı 100 km/s hıza 6.9 saniyede çıkarabiliyor. 57 kWh enerji kapasitesine sahip yüksek voltajlı bataryası, 400 kilometrelik menzil sağlıyor. VW CEO’su Ralf Brandstaater, ID.2’nin fiyatının 20 bin eurodan başlayacağını açıkladı. ID. Life aynı zamanda Skoda ve Cupra markaları için üretilecek. Skoda logolu aracın isminin Elroq olması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘Volkswagen’in en başarılı modellerinden biri olan Polo imaj tazeledi.

🚘Yeni dijital ve teknolojik özellikleriyle dikkat çeken yeni Polo, Cuma günü satışa çıkıyor.

🚘Yeni Polo'nun başlangıç fiyatı % 50'lik ÖTV dilimini yakaladı.
http://www.autoajans.com/yeni-polonun-fiyati-belli-oldu

📌Lucid, Air Dream Range ile 840 km menzile ulaştı.

📌Otomobil, verimlilikte Tesla Model S ile Porsche Taycan'ı geride bıraktı.

http://www.autoajans.com/lucid-sedanla-840-km-menzili-yakaladi

📌Pandemi nedeniyle üretime bir türlü geçemeyen Rivian, nihayet elektrikli pick-up'ı R1T'yi banttan indirdi.

📌Rivian, böylece GM, Ford ve Tesla'dan önce ilk elektrikli pick-up sunan şirket olmayı başardı.

http://www.autoajans.com/elektrikli-pick-up-ureten-ilk-marka

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!