Auto Ajans

Haberler

VW’den Pekin Fuarı hamlesi

VW’den Pekin Fuarı hamlesi
Paylaş
Nisan 24
17:13 2024

Avrupalı markalar Çin’de konumunu kaybetmemek adına yeni modellerle Pekin Fuarı’nda yerini aldı. Volkswagen, Pekin’de gençlere yönelik ID.UX elektrikli alt markasını ve yeni konsepti ID Code SUV’u sergileyecek. ID Code Çin pazarı için tamamen yeni bir SUV neslini temsil ediyor. Önümüzdeki dönemde çıkacak büyük SUV’un ipuçlarını veren araç, markanın Çin’deki pazar kaybını telafi edecek. VW, coupe tarzındaki otomobilin hem hızlı hem de fütüristik olduğunu açıkladı. Aerodinamik tasarımının ardında ise bolca teknoloji yatıyor.

Araç, çevresiyle iletişim kurabilen yapay zeka ile çalışan projektörlere sahip. Bu sayede kullanıcısını dışarıdayken takip edebiliyor. Bununla birlikte ön tamponun altında yer alan şerit, hava durumu gibi bilgileri yansıtabiliyor. Otomobilin iç mekanı da mobil bir yaşam alanı olarak tasarlandı. VW’nin özellikle genç müşterilere hitap etmek üzere tasarladığı ID.UX markası da Pekin’de duyuruldu. VW, ilk ID.UX modelinin bu yıl içinde tanıtılacak Unyx olacağını bildirdi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!