Auto Ajans

Haberler

VW’nin ilk elektriklisi ID.3 2020’de

VW’nin ilk elektriklisi ID.3 2020’de
Paylaş
Mayıs 13
16:47 2019

Volkswagen, marka tarihinde yeni bir dönüm noktası olan ID elektrikli otomobil ailesinin ilk üyesinin detaylarını açıkladı. Kompakt elektrikli modelin adı ID.3 oldu. VW’nin hatchback modele ID.3 adını vermesinin iki nedeni bulunuyor: İlki, markanın ve genel olarak otomotiv sektörünün sınıflandırma sisteminde kompakt otomobillerin segmenti 3 olarak adlandırılıyor. İkincisi de ID.3 model lansmanının, marka tarihinde Beetle ve Golf’ün ardından stratejik öneme sahip üçüncü dönemi açtığı kabul ediliyor. Volkswagen’in Avrupa genelinde ön sipariş almaya başladığı model, 330 ila 550 kilometre menzile sahip 3 farklı batarya seçeneği ile satışa sunulacak.

Volkswagen, Berlin’de düzenlenen etkinlikte ID.3’ün 30 bin adet ile sınırlı ilk seri üretim versiyonu ID.3’le ilgili teknik detayları paylaştı. 420 km’lik menzile sahip olacak araç, dört renk ve üç versiyon ile satışa sunulacak. Volkswagen, ön rezervasyon yapan müşterilerine ilk sene boyunca 2 bin 200 KW’a kadar ücretsiz elektrik enerjisi alma olanağı sağlayacak. Kullanıcılar araçlarını, “We Charge” adlı Volkswagen şarj uygulamasına bağlı tüm halka açık şarj noktalarında, Volkswagen’in de yer aldığı Avrupa çapındaki IONITY’yi kullanarak da şarj edebilecek. ID.3 üretimi 2019 sonunda başlayacak ve ilk otomobiller 2020 yılı ortasında müşterilere teslim edilecek. ID. 3’ün dünya prömiyeri Eylül’deki Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek.

2025’e kadar 20 elektrikli

Volkswagen 2025 yılına kadar 20 farklı elektrikli modeli piyasaya sürmeyi hedefliyor. Ulaşılabilir fiyatlı elektrikli modeller piyasaya sürmeyi amaçlayan marka, bu süreçte 10 milyon adet elektrikli otomobil satmayı planlıyor. ID.3’ü Volkswagen’in diğer elektrikli modelleri SUV ID CROZZ1, ID. BUZZ1 ve sedan VIZZION1 takip edecek.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili MakalelerTWITTER

🚘Red Bull Racing Formula 1 takımı, 1.100 beygirden fazla güce sahip hiper otomobil için kolları sıvadı.

🚘Sadece 50 adet üretilecek RB17'nin fiyatı vergiler hariç 5 milyon sterlin olacak.
http://www.autoajans.com/5-milyon-sterline-red-bull-hiper-otomobil

⚡️VW, ilk elektrikli sedan model ID. Aero ile geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor.

⚡️2023'te yola çıkacak ID. Aero, 620 km menzil sunuyor.

http://www.autoajans.com/passatin-yerine-gececek-elektrikli

📌Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış CEO'su Ali Haydar Bozkurt, hibrit soranların sayısının son 3 ayda hiç olmadığı kadar arttığını söyledi.

📌Ancak araç tedariğinde sıkıntının sürdüğünü, modeline göre 2-4 ay sonrasına gün verebildiklerini kaydetti.
http://www.autoajans.com/hic-bu-kadar-hibrit-arac-soran-olmamisti

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!