Auto Ajans

Haberler

O da elektrikli işine soyundu

O da elektrikli işine soyundu
Paylaş
Mart 31
14:06 2021

Geleneksel otomobil üreticilerinin karşısına bir rakip daha geliyor. Sony, Çinli e-ticaret devi Alibaba ile Çinli arama motoru Baidu, Foxconn, Huawei’den sonra Xiaomi de elektrikli araç üretimine soyundu. Şirket Hong Kong Borsa’sına akıllı elektrikli araç üretim çalışması hazırlıklarına başladığını duyurdu. Xiaomi, önümüzdeki 10 yıl boyunca toplamda 10 milyar doları tutarında yatırım yapmayı hedefliyor.

Xiaomi’nin Kurucusu, Başkanı ve CEO’su Lei Jun, “Bu kararı tüm ortaklar arasında yapılan çok sayıda müzakere sonrasında aldık. Bu, hayatımın son büyük girişimcilik projesi olacak. Tüm kişisel itibarımı ortaya koymaya ve akıllı elektrikli aracımız için gereken tüm mücadeleyi vermeye hazırım. Xiaomi elektrikli aracının başarıya ulaşması için tüm mücadele boyunca ekibimin başında olmaya kararlıyım” açıklamasını yaptı.  

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!