Auto Ajans

Haberler

Yarışçı Yaris’ten 500 adet üretilecek

Yarışçı Yaris’ten 500 adet üretilecek
Paylaş
Ocak 17
06:19 2022

Toyota, Tokyo Otomobil Fuarı’nda konseptler ile yeniliklerini gösterdi. Tamamen performans odaklı modellerden en çok dikkat çekeni, GR GT3 konsept yarış aracı oldu. Otomobil, Le Mans 24 Saat veya GT şampiyonaları gibi serilerin giriş kategorisinde yarışması için tasarlandı.

Tokyo’da Toyota’nın ilk kez sergilediği modellerden bir diğeri de GR Yaris’in daha da ileriye taşınmış versiyonuydu. GRMN Yaris sadece Japonya’da 500 adet limitle satılacak. 268 beygir güç üreten aracın torku 370 Nm’den 390 Nm’ye çıkarıldı. Ayrıca bir dizi mekanik güncellemeyle daha iddialı bir yol performansı sunacak. 500 adet üretilecek Yaris GRMN’nin 50 tanesi, pist paketi opsiyonuyla alınabilecek. Bu paket mat çelik rengi boya, özel BBS jantlar, ayarlanabilir Bilstein amortisörler, büyük karbonfiber spoyler ve yan eteklerle gelecek.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!