Auto Ajans

Haberler

Yeni Amarok sahne alıyor

Yeni Amarok sahne alıyor
Paylaş
Aralık 10
09:14 2021

Volkswagen’in pick-up modeli Amarok’un yeni yüzünün ortaya çıkması için geri sayım başladı. Avustralya ile Avrupa’daki ekipler tarafından geliştirilen ve artık Güney Afrika’da üretilecek olan yeni Amaroq’un 2022’de tanıtılması planlanıyor. Yeni Amarok, güçlü çizgileri ve dış görünümü ile öne çıkıyor. Volkswagen Ticari Araç Tasarım Başkanı Albert-Johann Kirzinger, “Çarpıcı ön yüzü ve hepsinden önemlisi özgün X tasarımı, Yeni Amarok’u güçlü bir şekilde ayrıştırıyor ve segmentinde öncü olma iddiasını ortaya çıkarıyor. Yeni Amarok’un gücü ve performansı, hem içte hem dışta Volkswagen DNA’sıyla net bir şekilde ifade ederken, kaslı görüntüsüyle öz güvenini ortaya koyuyor” değerlendirmesini yapıyor.

Volkswagen Ticari Araç’ın premium pick-up segmentindeki modeli Amarok, 2010 yılında üretilmeye başlandı. İlk yıllarında sadece Arjantin Pacheco fabrikasında üretilen model diğer yıllarda Hannover de bantlardan indi. Yeni nesil Amarok Güney Afrika’nın Silverton şehrinde üretilecek. Son 10 yılda, dünya çapında 800 binden fazla Amarok satıldı. Yeni Amarok’un Türkiye’de 2023’ün ilk çeyreğinde pazara sunulması hedefleniyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!