Auto Ajans

Haberler

Yeni BRZ Avrupa’ya uğramayacak

Yeni BRZ Avrupa’ya uğramayacak
Paylaş
Kasım 12
08:31 2020

Toyota ve Subaru’nun birlikte geliştirdiği ‘BRZ’, 18 Kasım’da tanıtılacak. Aracın bir detay görselini paylaşan Subaru, BRZ’nin global bir model olmayacağı açıkladı. Buna göre Subaru’nun spor otomobili, yeni nesliyle birlikte Avrupa pazarında satışa sunulmayacak ve sadece ABD pazarına odaklanacak. Ancak Toyota’nın GT86 modeli için nasıl bir strateji izleyeceği henüz bilinmiyor. Otomobilin teknik detayları henüz açıklanmadı ancak yeni nesil araç, Subaru platformundan Corolla, C-HR, Yaris, Prius gibi modellerde de kullanılan Toyota’nın TNGA platformunun bir versiyonuna geçiş yapacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!