Auto Ajans

Haberler

Yeni C3 Aircross son çeyrekte satışta

Yeni C3 Aircross son çeyrekte satışta
Paylaş
Nisan 20
11:29 2024

Citroën, B-SUV modeli C3 Aircross’u yeniledi. Hatchback C3 ile aynı tasarım kimliğini paylaşan yeni C3 Aircross, geniş iç hacmi ve gelişmiş araç içi konfor özelliklerini rekabetçi bir fiyat politikasıyla sunmaya hazırlanıyor. Yeni C3 Aircross, hacthback sınıfındaki C3 ile aynı Akıllı Otomobil Platformu’nu esas alıyor ve bu sayede özellikle güç-aktarma sistemlerinde esneklik ile maliyet verimliliği sağlıyor. Citroën’in Oli konsepti ile tanıttığı ve C3 ile ilk kez uyguladığı yeni tasarım dili unsurlarını benimseyen yeni C3 Aircross, tasarımıyla yeni marka kimliği imzasını bütünleştiriyor.

Çift renkli tavan farklı hava katmış

C3 Aircross’un dik tasarımlı ön bölümü, üçe ayrılmış aydınlatma bölümüyle karakteristik bir ışık imzası kullanıyor. Modern bir görünüm ortaya koyan tasarım, aynı zamanda çift şeritli marka logosunu belirli unsurlara entegre ederek ayrıntıya gösterilen özeni vurguluyor. Bunların yanı sıra yeni araçta Citroën algısını daha da artırmak üzere ek kişiselleştirme çözümleri de sunuluyor. Bu çözümler arasında çift renkli tavan, tampon hizasında ve köşelerde renkli klipsler gibi kişiselleştirme seçenekleri yer alıyor.

Elektrikli seçenek olacak

Yeni C3 Aircross, 4.39 metre uzunluğa ulaşan yeni boyutlarıyla daha fazla iç hacim sağlıyor. Uzun aks mesafesi arka yolcular için daha fazla diz mesafesi de sağlıyor. Yeni B-SUV, Citroën tarafından en başından elektrikli çözümlere en iyi şekilde uyum sağlayacak şekilde tasarlanan C3 hatchback ile aynı Akıllı Otomobil Platformu paylaşıyor. Böylece C3 Aircross, ilk kez geleneksel içten yanmalı motor seçeneği dışında elektrikliye geçişi kolaylaştıran bir hibrit çözüm sunarak enerji geçişinin zorluklarına uyum sağlıyor. Araç aynı zamanda Avrupa’da üretilen uygun fiyatlı tamamen elektrikli güç-aktarma sistemleriyle de satışa sunulacak. Yeni C3 Aircross, yaz aylarında Avrupa’da satışa çıkacak. Citroen Türkiye, yeni C3 Aircross’u yılın son çeyreğinde satışa sunacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!