Auto Ajans

Haberler

Yeni C3 Aircross’ta zengin seçenek

Yeni C3 Aircross’ta zengin seçenek
Paylaş
Şubat 12
14:34 2021

Citroën, B-SUV segmentindeki modeli C3 Aircross’u makyajladı. Tasarımın yanı sıra konfor ve güvenlik donanımlarının arttığı yeni C3 Aircross, zengin kişiselleştirme seçenekleriyle dikkati çekiyor. Yeni farlar, yüksek ve yatay tasarımlı motor kaputu, LED farlara doğru genişleyen büyük krom marka logosu,  yeni geometrik desenli ön ızgara, renk eklentilerine sahip yeni gümüş gri tampon alt koruma kaplaması gibi detaylar araçta öne çıkıyor. C3 Aircross yenilenirken kişiselleştirme programı daha da zenginleştirildi. Dış görünüm için birçok kişiselleştirme seçeneği bulunuyor. Haki Gri, Voltaik Mavi ve Kutup Beyazı olmak üzere üçü yeni olmak üzere 7 farklı gövde rengi seçeneği sunuluyor.

Gövde renkleri Eloksal Turuncu ve Eloksal Lacivert olmak üzere ikisi yeni dört farklı renk paketi ile kombine edilebiliyor. Renk paketi kapsamında ön alt koruma kaplaması, yan ayna kapakları ve köşe far çerçevelerinde ilgili pakete uygun renk uygulaması yapılıyor. Bunlardan sonuncusunu, seçilen renk paketine bağlı olarak yan gövdeye uygulanan yeni küp şeklinde grafikler tamamlıyor. Parlak Siyah ve Eloksallı Lacivert Renk Paketleri için aynalı krom panjur efekti, Polar Beyaz Renk Paketi için beyaz küp efekti ve Eloksal Turuncu Renk Paketi için turuncu küp efekti uygulanıyor. Ayrıca beyaz ve siyah olmak üzere iki farklı tavan rengi seçeneği yer alıyor. C3 Aircross’un dinamik dış görünümünü her ikisi de elmas kesimli veya tamamen siyah olmak üzere 16 inç ve 17 inç jantlar tamamlıyor.

İç mekandan 4 farklı ambiyans

Kişiselleştirme seçenekleri, her biri kendi özgün kimliğine sahip dört ambiyans ile iç mekanda devam ediyor. Standart ambiyans gri döşemeler ve gri konsol ile yalın ve sade bir görünüm sunuyor. Modernliği ve seyahat konforunu ifade eden Urban Blue ambiyansı, mavi kumaş ve mavi deri efektli kumaş uygulamasıyla daha sportif bir ruh yansıtıyor. Koltuk sırtlıklarında ve konsolda mavi fitil ve logo uygulamasıyla sportif karakter daha da güçlendiriliyor. Daha havalı ve rahat bir ortam sunan Metropolitan Graphite ambiyansı, grafit deri efektli kumaş, benekli gri kumaş, dokulu açık renkli ahşap görünümlü koltuk sırtlıklarının üst kısmındaki çapraz şerit ile benekli gri dekorlu konsol şeridini bir arada kullanıyor. Hype Grey ambiyansı, gri-yeşil deri ve siyah deri efektli kumaşı, gri-yeşil deri gösterge paneli şeridi ile koltuk sırtlıklarının üst kısmındaki çapraz şeritleriyle marka logosunu bir arada kullanıyor.

Araç, ilk kez Citroën C5 Aircross modelinde sunulan yeni Advanced Comfort koltuklarla donatıldı.  Advanced Comfort koltuklar; görsel, ağırlama, duruş ve dinamik olmak üzere dört konfor özelliği ile dikkat çekiyor. Yeni C3 Aircross, iki parça halinde bağımsız 150 mm ileri-geri hareket eden kızaklı arka koltuklarıyla kabin içi modülerliği destekliyor. Katlanan ön yolcu koltuğu ise 2.40 metreye kadar uzunluğa sahip demonte mobilyayı veya büyük eşyaları taşıma olanağı sunuyor. Kızaklı koltukların sağladığı fonksiyonellikle 410 litre ile 520 litre arasında değişen bagaj hacmi, arka koltukların katlanmasıyla 1.289 litreye kadar çıkıyor.

Grip Kontrol özelliğine kavuştu

Yeni C3 Aircross sürüş konforuna ve sürüş güvenliğine yönelik 12 farklı sistem ile donatıldı. Yükseltilmiş gösterge ekranı sürüşle ilgili önemli bilgileri sürücünün görüş alanında gösterirken trafik işareti tanıma ve önerme sistemi, Aktif Güvenlik Freni ve otomatik uzun far yardımcısı gibi fonksiyonlar sürücünün hayatını kolaylaştırıyor. Anahtarsız giriş ve çalıştırma ve Top Rear Vision özelliğine sahip geri görüş kamerası gibi teknolojiler de düşünülen donanımlar arasında. C3 Aircross, Yokuş İniş Desteği’ne sahip Grip Control ile yollara çıkacak. Sistem, sürücünün ön tekerleklerdeki çekiş gücünü yol şartlarına bağlı olarak ayarlamasına ve dik yokuşlarda bile hızı korumasına olanak tanıyor. Araç, PureTech benzinli ve BlueHDi dizel motorlarla sunuluyor. Benzinli cephesinde PureTech 110 beygir ve PureTech 130 beygir motor seçenekleri, dizel cephesinde BlueHDi motor seçenekleri mevcut. Benzinli ve dizel motorlarda otomatik şanzıman seçeneği var. Yeni C3 Aircross, Türkiye’ye üçüncü çeyrekte gelecek.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!