Auto Ajans

Haberler

Yeni C5 Aircross daha kaslı oldu

Yeni C5 Aircross daha kaslı oldu
Paylaş
Ocak 13
13:49 2022

Citroën’in C-SUV segmentindeki iddialı modeli C5 Aircross, makyaj geçirdi. Yeni C5 Aircross’ta; öndeki yeni çizgiler, dikey tasarım detayları, piyano tuşu tasarımıyla 3 boyutlu görünüm etkisini güçlendiren LED teknolojili stoplar, 18 inç elmas kesimli alaşım jantlar dikkate çekiyor. İç mekan ön konsol üzerinde süzülüyor gibi görünen 10 inçlik yeni bir dokunmatik ekranla donatılmış.  Ayrıca tamamen kişiselleştirilebilir 12.3 inçlik dijital ekran; navigasyon haritası, aktif sürüş destek sistemleri gibi tüm bilgileri doğrudan sürücünün görüş alanına getiriyor.

C5 Aircross’ta C4 ve C5 X ile kullanıma sunulan yeni nesil Citroën Advanced Comfort® koltuklar yer alıyor. Sürücü ile ön yolcu tarafında sunulan ısıtma ve masaj işlevleri, konforu artırıyor. Yeni C5 Aircross’ta kişiselleştirme çözümleri düşünülmüş. C5 Aircross, dış ortam ışığına bağlı olarak koyu maviden siyaha dönen yeni Tutulma Mavisi rengi dışında Kutup Beyazı, Sedefli Beyaz, İnci Siyah, Platin Gri, Çelik Gri olmak üzere farklı gövde renkleriyle tercih edilebiliyor. Yeni renkler, ön hava girişlerinde ve Airbump’ta da uygulanıyor.

Yeni C5 Aircross; Dur&Kalk işlevine sahip Uyarlanabilir Hız Sabitleme Sistemi ve Aktif Şeritten Çıkma Uyarısı sistemini birleştiren 2’nci seviye otonom sürüş sistemi Otoyol Sürüş Yardımcısı dahil olmak üzere 20 öncü sürüş destek sistemini bünyesinde barındırıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!