Auto Ajans

Haberler

Yeni CEO voltajı yükseltecek

Yeni CEO voltajı yükseltecek
Paylaş
Şubat 18
09:30 2023

Toyota’nın yeni CEO’su Koji Sato, markanın elektrikli araç stratejisini hızlandırmayı hedefliyor. Toyota’nın mobilite şirketine dönüşmesini de yönetecek olan Sato, model atağının 2026’dan itibaren yeni elektrikli araç platformu etrafında şekilleneceğini belirtti. Sato, Toyota’nın lüks markası Lexus’ta da elektrifikasyonu hızlandırarak, markanın bu alanda liderlik rolü üstlenmesini sağlayacak. 1 Nisan’da 66 yaşındaki Akio Toyoda’nın yerine resmi olarak geçecek olan 53 yaşındaki Sato’nun yanı sıra Toyota’da esnek fikirleri hayata geçiren genç isimlerin de terfi edildiği görüldü.

Sato’nun stratejisinde üç ana madde belirlendi. Bunlar markanın elektrikli araç stratejisini hızlandırmak, Toyota’nın Woven girişimi tarafından geliştirilen yazılımları güçlendirmek ve karbon nötr çalışmalara odaklanmak olacak. Bununla birlikte Toyota, yeni dönemde de tam hibrit, plug-in hibrit, hidrojen ve tam elektrikli araçları aynı anda geliştirmeye devam edecek.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!